Po hattricku v rozmezí deseti minut měly Horky po náladě

24. 9. 2016

Výsledek, který vůbec neodpovídá dění na hrací ploše, se zrodil v zápase fotbalistů Červených Janovic a Horek. Ovšem počítají se góly a těmi domácí tým nešetřil, respektive uměl na rozdíl od protivníka využít šance.

5. kolo
sobota 24. září 2016 od 13.30 hodin
Červené Janovice - Horky 4:1 (1:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Horky 4:1 (1:0). Foto: Pavla HájkováHosté se nechtěli smířit s poslední příčkou v tabulce a patrné to bylo i na jejich hře. Snaživý výkon však v první půli devalvovala špatná koncovka. Vhodným studijním materiálem by v tomto případě mohla být tutovka zazděná M. Studničkou, který po zaváhání J. Zeleného vůbec netrefil bránu. To na opačném konci hřiště se V. Menšík ukázal být lepším střelcem, a poslal tak svůj celek do poločasového vedení.

Velmi vyrovnané utkání pokračovalo i ve druhém dějství, v jehož úvodu se připomněl nejnebezpečnější hráč Horek R. Beneš. Jako střední záložník hýřil aktivitou zejména směrem dopředu už v prvním poločase, kdy po jeho brejku ještě zatáhl včas za červenojanovickou záchrannou brzdu T. Dvořák, ale v 50. minutě se nikdo takový nenašel a v té době již hrotový útočník mohl slavit vyrovnávací branku.

Kdyby v následující fázi fotbalisté Horek zvrátili skóre ve svůj prospěch, nebylo by to žádné překvapení, neboť se Červené Janovice najednou ocitly v herním útlumu. Tlak soupeře z jejich pohledu naštěstí přečkaly bez úhony a pak samy udeřily. Povedenou desetiminutovkou se prezentoval R. Menšík, jehož cestu za hattrickem odstartoval při trestném kopu nacvičený signál ve spolupráci s L. Menšíkem a uzavřela ji skvostná gólová přihrávka od T. Menšíka.

Za krátkou chvíli tak bylo k radosti červenojanovického kolektivu takzvaně po zápase a další tři body zůstaly doma. „Byl bych nerad, abychom kvůli výsledku propadali nějaké euforii, protože ještě pořád máme ve hře rezervy,“ snažil se udržet míru optimismu na přijatelné míře trenér Ivoš Hájek.

Branky: 41. V. Menšík, 70., 76., 79. R. Menšík - 50. R. Beneš. Rozhodčí: J. Uher (Uhlířské Janovice).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, J. Zelený, T. Dvořák - L. Červinka, T. Menšík, D. Dvořák, L. Menšík - R. Menšík, V. Menšík. Střídali: A. Dlouhý, R. Vavřina, J. Víta. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Kluky (sobota 1. října od 13.30 hodin).

Další výsledky 5. kola III. třídy: Křesetice - Církvice 1:4, Kácov B - Paběnice B 5:2, Štrampouch - Tupadly B 1:5, Kluky - Zbýšov 2:4, Malín B - Bílé Podolí B 3:1, Sedlec B - Miskovice 6:3. (lh)