Početná cizinecká legie v dresu Kaňku uměla nahnat strach

22. 10. 2016

Dokonalý výsledkový obrat v utkání předvedla červenojanovická fotbalová rezerva proti kaňkovskému béčku. To se sice muselo obejít bez posil z áčka, avšak dokázalo se s tím hned ze začátku velmi dobře vyrovnat.

9. kolo
sobota 22. října 2016 od 15.30 hodin
Červené Janovice B – Kaňk B 5:3 (2:3)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Kaňk B 5:3 (2:3). Foto: Pavla HájkováV hostujícím dresu si totiž velice brzy řekli o pozornost zahraniční zaměstnanci kutnohorské společnosti Foxconn. Ač domácí celek vstoupil do zápasu docela sympatickým výkonem, cizinci se ukázali být velmi produktivní, neboť červenojanovický brankář J. Hájek si ještě ani pořádně nesáhl na míč a za necelou půlhodinu ho ze sítě za svými zády lovil třikrát. Postupně se trefili L. Predescu, G. Dumitrescu a L. Purcica.

Pro domácí kolektiv to byla hodně studená sprcha, která však s přibývajícími minutami začala mít příznivější teplotu. Jako první se osmělil R. Vavřina. Nelenil, z postu stopera se vydal se na zteč soupeřovy svatyně a po rohovém kopu J. Víty ji také pokořil. Autor gólové přihrávky zůstal při chuti a do poločasové přestávky si připsal ještě jednu asistenci, a sice skórujícímu A. Dlouhému.

Nabuzená červenojanovická 'juniorka' hrála po změně stran navíc s kopce, a tak se čekala její ofenzivní smršť. Na ni také opravdu došlo, ovšem brankář V. Gráf měl dobře postavené tyče, vždyť bratři A. a M. Dlouzí by o tom mohli dlouze vyprávět. Vyrovnání sice takzvaně viselo na vlásku, ale udeřit mohlo na druhé straně hřiště. Obránce T. Filip totiž jak malý žáček fauloval ve vlastní šestnáctce a nabídl soupeři penaltu.

Zřejmě klíčový okamžik celého zápasu. Případné dvougólové manko by červenojanovický celek totiž stálo další fyzické i psychické síly, což nechtěl připustit brankář J. Hájek a bravurním zákrokem vychytal pokutový kop, který k tyči vyslal L. Purcica. A pak už to šlo z pohledu domácího kolektivu jako po másle. S příchodem náhradníka D. Dvořáka se okamžitě dostavilo dlouho očekávané vyrovnání, za další čtyři minuty se konečně trefil i M. Dlouhý a ukázkový obrat skóre završil z těžkého střeleckého úhlu R. Vavřina. A to ještě řada dalších šancí zůstala nevyužita, a že jich opravdu bylo přehršel.

Pozápasové dozvuky

Protože domácí celek musel do zápasu nasadit oba asistenty rozhodčího, nařídila sportovně-technická komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora povinnost Sokolu Kaňk uhradit červenojanovickému klubu finanční kompenzaci ve výši 500 korun.

Branky: 28., 83. R. Vavřina, 44. A. Dlouhý, 62. D. Dvořák, 66. M. Dlouhý - 3. L. Predescu, 10. G. Dumitrescu, 26. L. Purcica. Rozhodčí: E. Herda (Kutná Hora).

Č. Janovice B: J. Hájek - M. Sýkora, R. Vavřina, T. Filip, R. Mutl - P. Pallendal, M. Liberský, J. Víta, L. Hájek - Z. Zelinka, A. Dlouhý. Střídali: D. Uher, M. Dlouhý, D. Dvořák, T. Dvořák. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Nepoměřice (sobota 29. října od 14.30 hodin).

Další výsledky 9. kola IV. třídy, sk. B: Močovice - Kačina 3:2, Nové Dvory B - Křesetice B 3:7, Zruč n. S. B - Rataje n. S. 3:2, Malešov B - Nepoměřice 1:4. (lh)