Poprvé v nových dresech: vítězný křest v derby v Paběnicích

4. 6. 2017

Zasloužené odměny za podzimní vítězné tažení třetí třídou se před soubojem v Paběnicích dočkali fotbalisté Červených Janovic. Podnikatel R. Mutl jim slíbil nové dresy za deset výher v řadě a slovo také dodržel.

24. kolo
neděle 4. června 2017 od 17.00 hodin
Paběnice B – Červené Janovice 1:2 (1:1)

Mistrovské utkání Paběnice B - Červené Janovice 1:2 (1:1). Foto: Pavla HájkováZrovna před derby to byla velmi vhodná motivace, protože jak jinak nejlépe pokřtít trika a trenky mentolové barvy, než ziskem tří bodů. To se nakonec povedlo, ovšem cesta k nim byla hodně trnitá.

Oba týmy předváděly spíš kopanou, a tak se v prvním poločase skóre měnilo jen díky standardním situacím: jako první se trefil z přímého kopu technicky pravou nohou hostující R. Menšík a o chvíli později z podobné výhody na druhé straně hřiště nechal s pomocí teče ve zdi vyniknout svou levačku T. Lupínek.

Remíza ani jednomu celku moc nevyhovovala. Paběnická rezerva se chtěla odpoutat z posledního místa v tabulce, naopak Červené Janovice hodlaly bodově udržet krok s vedoucí dvojicí Kácov B, Církvice. Bylo tedy stále o co hrát, ovšem na hřišti se to neprojevilo. Diváci totiž viděli derby, které nudilo a postrádalo náboj.

Šťastnějším mužstvem se nakonec stali hosté, když se k sólu od levé lajny vydal v 82. minutě R. Menšík a následně předložil gólovou tutovku R. Vavřinovi. Těsné vítězství pak už Červené Janovice udržely a dvě kola před koncem sezony mohou nadále vážně uvažovat o postupu do okresního přeboru.

Funkcionáři Paběnic se ale nevzdali naděje na zisk bodů ani po závěrečném hvizdu rozhodčího J. Šnábla a nečekaně si u něho vyžádali konfrontaci. Chtěli poukázat na to, že červenojanovickou svatyni hájil někdo jiný než J. Hájek. Ten totiž na poslední chvíli nahradil mezi tyčemi odřeného M. Dlouhého, ovšem i tak hosté měli v zápise o utkání z tohoto pohledu všechno v pořádku a k nějakému rozporu nebyl důvod.

Horší chvilky zažil favorit derby přímo na hrací ploše ve druhém poločase za nerozhodného stavu 1:1, kdy nejprve přečkal povedený lob J. Brotánka bez újmy na skóre jen díky odmávanému i posléze odpískanému ofsajdu a za dalších několik minut se vyznamenal brankář J. Hájek, jenž s námahou vyrazil na roh hodně nepříjemnou střelu D. Zoufalého na zadní tyč.

Branky: 20. T. Lupínek - 14. R. Menšík, 82. R. Vavřina. Rozhodčí: J. Šnábl (Svobodná Ves).

Č. Janovice: J. Hájek - D. Dvořák, J. Červinka, V. Bouma, L. Červinka - J. Zelený, T. Menšík, R. Vavřina, L. Menšík - D. Hájek, R. Menšík. Střídali: M. Dlouhý, L. Hájek. Připraven byl: J. Víta. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Bílé Podolí B - Č. Janovice (sobota 10. června od 17 hodin).

Další výsledky 24. kola III. třídy: Církvice - Štrampouch 7:1, Kácov B - Sedlec B 13:0, Křesetice - Kluky 4:0, Tupadly B - Miskovice 3:2 pk, Malín B - Horky 3:5, Bílé Podolí B - Zbýšov 2:5. (lh)