Poprvé venku: série tříbodových výher skončila v Malíně

26. 3. 2017

O tom, že to jako podzimní vítěz III. třídy nebude mít na jaře vůbec jednoduché, se hned po zimní přestávce, přesvědčil červenojanovický fotbalový tým. O dva body ho na úvod připravila malínská rezerva.

14. kolo
neděle 26. března 2017 od 15.00 hodin
Malín B – Červené Janovice 2:2 (1:0), na penalty 4:2

Mistrovské utkání Malín B - Červené Janovice 3:2 pk (1:0). Foto: Pavla HájkováHosté přijeli do Malína s vizitkou mužstva, které první polovinu sezony zakončilo na prvním místě v tabulce, navíc s luxusní bilancí deseti tříbodových výher v řadě. Z toho se však domácím fotbalistům kolena nerozklepala a hráli zcela otevřenou a vyrovnanou partii. Na začátku v ní dokonce začali mít navrch, což potvrdil hezkým gólem J. Trousil, který si v 16. minutě naběhl na pas od stopera J. Šťastného a přeloboval vyběhnuvšího brankáře M. Dlouhého.

Soupeřovo vedení Červené Janovice zaskočilo, ale jen na chvíli, protože pak už malínské béčko na dost hrbolatém terénu 'mačkaly'. Ovšem vinou několika nevyužitých velmi dobrých gólových šancí jim to nebylo nic platné, a tak poločasovou přestávku si ve větší pohodě dopřála malínská rezerva.

Nedlouho po změně stran už hosté zažívali více radosti. Dvakrát se o to zasloužil Z. Schneiderwind, když nejprve jeho propagační střelu v 55. minutě podcenil gólman J. Neprášek a poté v 66. minutě z přímého kopu velmi dobře zakroutil míč do brány kolem nepříliš dobře postavené zdi.

Že by měl Malín B doma ztratit všechny body, nechtěl připustit jeho nejaktivnější hráč J. Trousil, který v 74. minutě opět zužitkoval přihrávku J. Šťastného a vyrovnal. I když se červenojanovický tým ve zbytku utkání snažil zvrátit výsledek ve svůj prospěch, pozápasové penalty už neodvrátil.

Pokutové kopy vyšly malínskému béčku stoprocentně, zatímco hosté si tento druh loterie vyzkoušeli v tomto soutěžním ročníku vůbec poprvé. A neúspěšně. Stejně tak tedy dopadl celý zápas, který byl prvním z jarní série hrané na hřištích soupeřů z důvodu pokračující rekonstrukce fotbalového hřiště v Červených Janovicích.

Branky: 16., 74. J. Trousil - 55., 66. Z. Schneiderwind. Rozhodčí: J. Šnábl (Horušice).

Penaltový rozstřel: J. Schwarz st. (proměnil), J. Schwarz ml. (proměnil), M. Vojtíšek (proměnil), P. Rezler (proměnil) - M. Dlouhý (proměnil), Z. Schneiderwind (neproměnil), R. Menšík (proměnil), J. Červinka (vedle).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, D. Dvořák, L. Červinka - J. Červinka, D. Uher, Z. Schneiderwind, R. Vavřina - R. Menšík, V. Menšík. Střídali: M. Liberský, J. Zelený. Připraveni byli: T. Dvořák, J. Víta, J. Hájek. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Kácov B - Č. Janovice (sobota 1. dubna od 16.30 hodin).

Další výsledky 14. kola III. třídy: Církvice - Paběnice B 6:0, Tupadly B - Bílé Podolí B 2:1, Miskovice - Křesetice 2:1, Zbýšov - Kácov B 5:2, Kluky - Štrampouch 3:2, Horky - Sedlec B 4:3 pk. (lh)