Poslední Kačina překvapila: nešetřila útočnými výpady

13. 5. 2017

Více práce, než by se v utkání s posledním celkem tabulky asi dalo očekávat, měli fotbalisté červenojanovické rezervy na Kačině. Především se zapotil brankář J. Hájek, z něhož byli domácí střelci dlouho bezradní.

19. kolo
sobota 13. května 2017 od 15.00 hodin
Kačina – Červené Janovice 3:2 (0:0)

Mistrovské utkání Kačina - Červené Janovice B 3:2 (0:0). Foto: Luboš HájekJeden útok za druhým se valil na červenojanovickou bránu prakticky už od úvodního výkopu, a tak bylo s podivem, že první poločas skončil bez gólu. Radši se nevidět, to si mohli přát zejména útočníci Kačiny O. Pilař a P. Kosprd, jejichž šance snesly označení tutovka. A co nepochytal J. Hájek, s tím mu na brankové čáře vypomohl spoluhráč M. Sýkora.

V podobném duchu se nesla druhá půle, i když ta už byla přece jenom jiná - pětkrát se změnilo skóre a zaútočili si rovněž hosté. Jako první J. Zelený, který však nenaložil se samostatným únikem dobře a nechal vyniknout gólmana M. Hudka. Pak už se střelci obou týmů přece jen pochlapili a kořením fotbalu nešetřili. Najednou jim stačilo sedmnáct minut na pět branek.

Jejich poměr byl 3:2 ve prospěch Kačiny, která tak nakonec, i když velmi těsně, zúročila územní převahu po většinu zápasu. To už v závěrečných minutách sledoval delegovaný rozhodčí M. Semirád, jenž v týdnu nezaregistroval posunutí úvodního výkopu o dvě hodiny dříve a přijel se značným zpožděním. Duel už nechal dopískat laika M. Valentu. Opakovala se tedy situace z podzimu, kdy se do Červených Janovic nedostavil sudí O. Jonáš a píšťalky se musel ujmout R. Menšík.

Pozápasové dozvuky

Delegovaného rozhodčího M. Semiráda z Vinice u Městce Králové, který bez omluvy nepřijal včas na Kačinu, potrestala disciplinární komise Okresního fotbalového svazu v Kutné Hoře pokutou ve výši 500 korun.

Branky: 58., 68. O. Pilař, 60. M. Hynek z penalty - 66., 75. A. Dlouhý. Rozhodčí: M. Valenta (Č. Janovice).

Č. Janovice B: J. Hájek - M. Sýkora, T. Dvořák, R. Mutl, P. Pallendal - D. Hájek, I. Hájek, J. Víta, R. Blažek - J. Zelený, A. Dlouhý. Střídali: T. Filip, V. Zdeněk, Z. Zelinka. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Kaňk B - Č. Janovice B (neděle 21. května od 17 hodin).

Další výsledky 19. kola IV. třídy, sk. B: Nové Dvory B - Rataje n. S. 2:3 pk, Močovice - Soběšín 3:1, Zruč n. S. B - Nepoměřice 2:1, Malešov B - Kaňk B. (lh)