Alespoň z části odčinit, či spíše úplně zapomenout na hrozivý počet osmadvaceti branek inkasovaných v loňské sezoně od Rataj nad Sázavou, chtěli fotbalisté červenojanovického béčka v podzimní derniéře.

11. kolo
sobota 5. listopadu 2016 od 14.00 hodin
Červené Janovice B – Rataje nad Sázavou 2:4 (1:3)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Rataje nad Sázavou 2:4 (1:3). Foto: Luboš HájekDomácí tým měl na optimistické myšlenky nárok, vždyť se mohl pochlubit třemi výhrami v řadě, ovšem na samotném hřišti to hned na začátku utkání tak slavné nebylo. Soupeř z Posázaví se v první čtvrthodině dostal do dvougólového trháku a v 38. minutě rozdíl skóre ještě navýšil.

Do poločasové přestávky však červenojanovická rezerva stihla jednu úspěšnou přímočarou akci, kdy se míč rychle posunul od J. Víty přes R. Vavřinu k Z. Schneiderwindovi, který svou trefou vrátil mužstvu bojovného ducha.

Přestože si ratajští hráči v úvodu druhé půle vzali třígólový náskok zpátky, výkon domácího celku již nebyl tak bezradný, jak to vypadalo v převážné části prvního dějství. Například brankář J. Hájek zůstal skoro bez práce, a tak měl více času soustředit se na dlouhé a přesné výkopy. Jeden takový využil ke zkorigování nepříznivého vývoje R. Vavřina.

Do konce zápasu potom sice zbývalo ještě téměř dvacet minut, ale na výsledku 2:4 se už i vinou téměř nulového výčtu šancí na obou stranách nic nezměnilo.

Porážka červenojanovický tým samozřejmě mrzela, nicméně na druhou stranu podzimní bilance v podobě sedmnácti bodů, vyrovnaného celkového skóre a čtvrté příčky v tabulce je zřejmě daleko víc, než se po třech předchozích nepovedených sezonách čekalo.

Branky: 40. Z. Schneiderwind, 71. R. Vavřina - 8., 38. I. Fencl, 15. M. Novotný z penalty, 54. O. Bílek. Rozhodčí: P. Poklop (Krchleby).

Č. Janovice B: J. Hájek - M. Sýkora, T. Dvořák, T. Filip, R. Mutl - V. Zdeněk, J. Víta, Z. Schneiderwind, J. Zelený - A. Dlouhý, R. Vavřina. Střídali: P. Pallendal, R. Sedláček, D. Uher, Z. Zelinka. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Další výsledky 11. kola IV. třídy, sk. B: Nové Dvory B - Močovice 6:3, Zruč n. S. B - Soběšín 5:0, Malešov B - Křesetice B 0:1 pk, Kaňk B - Nepoměřice 4:6. (lh)