Rozhodčí Kracík ztratil klíč od šatny, Bílé Podolí B zase body

12. 11. 2016

Jemný poprašek sněhu a teplota kousek pod bodem mrazu. Takové zimní počasí prověřilo odolnost fotbalistů Červené Janovic a Bílého Podolí B v jejich vzájemném utkání. Svatý Martin se po delší době pochlapil.

12. kolo
sobota 12. listopadu 2016 od 14.00 hodin
Červené Janovice – Bílé Podolí B 5:3 (3:2)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Bílé Podolí B 5:3 (3:2). Foto: Pavla HájkováNepříjemnému klimatu přišel jako první na chuť červenojanovický levý záložník L. Menšík, jenž si naběhl na parádní pas Z. Schneiderwinda a zkušeně otevřel gólový účet zápasu. A protože ho střelecký apetit neopustil, mohl za necelou čtvrthodinu po samostatné akci slavit podruhé, když ho chvíli předtím přihrávkou našel D. Dvořák.

Velmi slibný začátek z pohledu Červených Janovic však dostal povážlivou trhlinu. Hostující L. Chmelař totiž v rozmezí deseti minut nejprve zaznamenal kontaktní branku a pak i vyrovnal. „Po prvním inkasovaném gólu jsme vypadli z tempa a přenechali jsme aktivitu soupeři. Vůbec to s námi nevypadalo dobře,“ podotkl trenér domácího celku Ivoš Hájek.

Červenojanovická krize naštěstí netrvalo dlouho. Postarali se o to jejich dva nejlepší hráči: Z. Schneiderwind nabral rychlost a takzvaně si došel do protivníkovy šestnáctky pro faul, který z pokutového kopu v klidu potrestal L. Menšík. První hattrick tak byl před poločasovým odchodem do kabin na světě.

Na stejný počin měl po první půli 'zaděláno' rovněž podolský L. Chmelař a jako správný kuchař své dílo dokončil. Ke smůle domácích fotbalistů v úvodu druhého dějství znovu vyrovnal. „Opět jsem to těžce nesl a strachoval jsem se v té době o vítězství. Už jsem se v duchu loučil s kraťasy, které jsem na začátku sezony slíbil nosit za každého počasí, pokud budeme vyhrávat,“ přiznal kouč Ivoš Hájek.

Jeho tým ale potvrdil svou sílu, přidal na obrátkách a nakonec dotáhl do vítězného konce i devátý duel v řadě. Ačkoliv se hostující brankář T. Skokan hodně snažil a byl v neustálé permanenci, lovil míč v síti po dvou standardních situacích. Nejprve balon nacentrovaný Z. Schneiderwindem usměrnil mezi tyče nepokrytý hlavičkář R. Vavřina a jako poslední pak z přímého kopu skóroval pomocí teče ve zdi kanonýr R. Menšík.

Sotva červenojanovičtí hráči a trenér dokončili v kabině vítězný pokřik, museli zase ven do zimy, aby se pokusili najít ztracený klíč od šatny nejstaršího rozhodčího v okrese L. Kracíka. Ten si ho na začátku druhé poločasu strčil do kapsy u dresu a při utkání jej vytratil. Hledání sice dopadlo neúspěšně, nicméně zapomenutý náhradní klíč se objevil alespoň na svazku, který z domova přinesl předseda klubu R. Vavřina.

Nečekaná rojnice na hrací ploše pobavila odjíždějící fotbalisty podolské rezervy, a tak jejich slovní poznámky na oplátku vtipně oglosoval červenojanovický stoper. „Hledáme vaše ztracené body,“ řekl pobaveně Josef Červinka.

Svěřencům trenéra I. Hájka zbývá udělat poslední krok k tomu, aby bez ohledu na výsledky Církvice a Kácova B přezimovali v čele tabulky třetí třídy. Ovšem nebude to nic jednoduchého. Podzimní derniéru totiž obstará derby s Křeseticemi. Ty chytly super formu a v posledních pěti utkáních se mohou pochlubit stoprocentní úspěšností při skóre 20:4! „Věřím, že si na tento zápas udělají všichni hráči čas, zařídí si v práci volno a nastoupíme v co nejsilnější sestavě,“ uvedl na závěr Ivoš Hájek.

Branky: 5., 17., 42. z penalty L. Menšík, 60. R. Vavřina, 78. R. Menšík - 28., 38., 51. L. Chmelař. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, J. Červinka, D. Dvořák, L. Červinka - T. Dvořák, Z. Schneiderwind, R. Vavřina, L. Menšík - J. Zelený, R. Menšík. Střídali: D. Uher, M. Liberský, A. Dlouhý. Trenér: I. Hájek.

Další výsledky 12. kola III. třídy: Církvice - Tupadly B 3:1, Křesetice - Zbýšov 5:0, Kácov B - Horky 3:2, Štrampouch - Sedlec B 6:1, Paběnice B - Miskovice 2:3, Malín B - Kluky 0:1. (lh)