Štrampouch zase válel a nepotřeboval k tomu ani kanonýra

Sestupnou tendenci nabrala výkonnost fotbalistů Červených Janovic ve třetí třídě. Potvrdilo se to v duelu se Štrampouchem, který si odvezl první výhru. K ní přispěl i bývalý hráč domácího mužstva V. Müller.

3. kolo
sobota 10. září 2016 od 14.00 hodin
Červené Janovice – Štrampouch 2:5 (1:2)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Štrampouch 2:5 (1:2). Foto: Pavla HájkováJestliže červenojanovický kolektiv v předchozích dvou mistrovských zápasech zdobila účinná defenzivní hra, nyní už to tak slavné nebylo. Naopak hostům po přestupu kanonýra L. Valdmana do Nových Dvorů vyšlo střelecké procitnutí, které povedenou střelou na zadní tyč odstartoval M. Pašiak.

Na úvodní trefu utkání ještě stačil odpovědět na druhé straně hřiště důrazný V. Menšík, ovšem nerozhodný výsledek jeho tým do poločasové přestávky neudržel. Gól do šatny totiž s přispěním teče stopera L. Hájka vstřelil V. Müller, který v minulé sezoně v Červených Janovicích hostoval.

Krátce po změně stran bylo s domácím celkem, který už hrál bez zraněného špílmachra R. Menšíka, ještě hůř, neboť L. Červinka nešikovně fauloval ve vlastní šestnáctce D. Vacka a z nařízené penalty se nemýlil J. Oliva. A když M. Pašiak po milimetrovém pase T. Vetešníka zvýšil vedení Štrampouchu už na tři branky, mohli hosté spřádat plány na oslavu tříbodového vítězství.

Netrvalo však dlouho a červenojanovičtí fotbalisté se málem vrátili do zápasu. Jiskra naděje se objevila s gólem J. Červinky a doutnat měla možnost začít vzápětí… Zůstalo jen u přání, neboť po pěkné individuální akci L. Menšíka, kterou zastavil až faul ve velkém vápně soupeře, nezvládl pokutový kop ani následnou dorážku J. Červinka.

Zápis do střelecké listiny odmítl v průběhu druhé půle i Z. Schneiderwind, který při své šanci poslal míč vysoko nad síť za bránou, a tak myšlenky na nějaké drama utnul k radosti výpravy ze Štrampouchu P. Šupka.

„Náš výkon má sestupnou tendenci, tentokrát nemohu být ani trochu spokojený. Potřebujeme se odrazit zase k lepší hře, doufám, že to bude už v příštím utkání se sedleckým béčkem,“ poznamenal červenojanovický trenér Ivoš Hájek.

Branky: 29. V. Menšík, 72. J. Červinka - 19., 70. M. Pašiak, 45. V. Müller, 46. J. Oliva z penalty, 80. P. Šupka. Rozhodčí: Z. Linhart (Kolín).

Č. Janovice: J. Hájek - T. Dvořák, V. Bouma, L. Hájek, J. Zelený - L. Menšík, R. Vavřina, R. Menšík, J. Červinka - Z. Schneiderwind, V. Menšík. Střídali: J. Švorc, L. Červinka, M. Dlouhý. Připraven byl: A. Dlouhý. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Sedlec B (sobota 17. září od 17 hodin).

Další výsledky 3. kola III. třídy: Křesetice - Paběnice B 3:2 pk, Kácov B - Miskovice 2:0, Horky - Kluky 3:2, Bílé Podolí B - Církvice 2:3 pk, Malín B - Tupadly B 2:0, Sedlec B - Zbýšov 2:3. (lh)