Střídání zastavila posílenou zručskou rezervu v rozletu

1. 10. 2016

Závidět (ne)kvalitu soupeře z Kluků mohli spoluhráčům z áčka fotbalisté rezervního týmu Červených Janovic. Oni sami v navazujícím souboji přivítali posílenou Zruč nad Sázavou B a to byla mnohem těžší písemka.

6. kolo
sobota 1. října 2016 od 16.30 hodin
Červené Janovice B – Zruč nad Sázavou B 1:4 (1:4)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Zruč nad Sázavou B 1:4 (1:4). Foto: Pavla HájkováMínus si hned v první minutě připsal i vinou nerovného terénu domácí brankář M. Dlouhý, když mu míč po propagační střele L. Kováře z uctivé vzdálenosti uskočil a projel pod kopačkou až do sítě. Byl to kuriózní začátek povedeného představení zručského mužstva v prvním poločase, které v čele se zkušeným kapitánem áčka K. Petrů udávalo tempo hry a svou převahu zúročilo čtyřmi góly. Červenojanovické béčko v té době prostě nestíhalo a útěchou mu byla alespoň branka R. Vavřiny po rohovém kopu J. Víty.

Po změně stran se hrál už mnohem vyrovnanější zápas. Zatímco jednomu kolektivu střídání prospěla, tomu druhému nepomohla. 'Juniorka' Červených Janovic tedy zastavila tlak soupeře, který už měl samozřejmě takzvaně nahráno, a herně se jí začalo více dařit. Protivníkovi už nedovolila skórovat, ale ani sama ke své škodě nedokázala bezbrankový stav ve druhé půli změnit.

Branky: 21. R. Vavřina - 1., 26. L. Kovář, 11., 17. K. Petrů. Rozhodčí: P. Procházka (Vrdy).

Č. Janovice B: M. Dlouhý - M. Sýkora, D. Dvořák, T. Filip, J. Zelený - L. Červinka, I. Hájek, R. Vavřina, R. Mutl - J. Víta, A. Dlouhý. Střídali: D. Uher, V. Zdeněk, P. Pallendal, Z. Zelinka. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Malešov B (sobota 8. října od 16 hodin).

Další výsledky 6. kola IV. třídy, sk. B: Kačina - Malešov B 0:3, Rataje n. S. - Močovice 10:0, Kaňk B - Nové Dvory B 4:3, Křesetice B - Soběšín 2:1. (lh)