Trpělivé béčko Kácova se dočkalo zaslouženého vítězství

4. 9. 2016

Celkem sto sedmdesát minut v nové mistrovské sezoně vydrželi fotbalisté Červených Janovic s nulou na kontě inkasovaných branek. První trefa rozhodla o jejich nejtěsnější porážce s kácovskou rezervou.

2. kolo
neděle 4. září 2016 od 14.00 hodin
Červené Janovice – Kácov B 0:1 (0:0)

cj-kacov-20160904-08.jpgHosté ještě před rokem hráli okresní přebor, ale sami se rozhodli pro větší klid a raději se přihlásili do třetí třídy. V totožné sestavě proto byli v Červených Janovicích favoritem, ovšem naráželi na houževnatý odpor soupeře v čele s brankářem J. Hájkem.

Ten podal velmi dobrý výkon a dlouhou dobu držel svůj tým ve hře o body. Například ve druhé půli vytasil reflexivní zákrok proti hlavičce J. Pospíšila, který se už málem chystal na gólovou oslavu. Blízko k ní měl také P. Havlín, ale jeho tvrdou přízemní střelu zblokovala tyč.

Domácí mužstvo bylo v útoku tentokrát jalové, a když už se dostalo na dostřel kácovské svatyně, míče létaly v hodně uctivé vzdálenosti od tyčí brankáře M. Mejstříka. „První poločas se mi z naší strany líbil, ale v tom druhém jsem od hráčů postrádal více fotbalovosti a hlavně odvahy něco vymyslet a zkusit. Naše obranná činnost převýšila tu kreativní a útočnou,“ zmínil červenojanovický trenér Ivoš Hájek.

Utkání nakonec skončilo zaslouženým vítězstvím trpělivého béčka Kácova. V 80. minutě se o tři body zasloužil na hranici velkého vápna neobsazený náhradník pro druhý poločas M. Futera, který nezazmatkoval a gólmanem J. Hájkem vyražený balon po centru P. Havlína od pravé lajny usměrnil přesně a nechytatelně do sítě.

Branka: 80. M. Futera. Rozhodčí: E. Herda (Kutná Hora).

Č. Janovice: J. Hájek - T. Dvořák, V. Bouma, L. Hájek, J. Zelený - L. Menšík, T. Menšík, Z. Schneiderwind, J. Červinka - R. Menšík, V. Menšík. Střídal: L. Červinka. Připraveni byli: M. Liberský, A. Dlouhý, D. Dvořák, M. Dlouhý. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Štrampouch (sobota 10. září od 14 hodin).

Další výsledky 2. kola III. třídy: Církvice - Horky 1:0, Kluky - Sedlec B 1:2 pk, Zbýšov - Štrampouch 3:2, Miskovice - Malín B 4:1, Tupadly B - Křesetice 2:4, Paběnice B - Bílé Podolí B 1:2. (lh)