Útočný fotbal na Kaňku bavil diváky. Ani nechtěli jít domů

21. 5. 2017

Zápas, který klidně mohl pokračovat ještě déle. I když to tak ze začátku vůbec nevypadalo, takové bylo nakonec přání hrstky diváků, kteří sledovali souboj kaňkovské a červenojanovické fotbalové rezervy.

20. kolo
neděle 21. května 2017 od 17.00 hodin
Kaňk B – Červené Janovice B 6:4 (1:0)

Mistrovské utkání Kaňk B - Červené Janovice B 6:4 (1:0). Foto: Luboš HájekDůvodem, proč se jim nechtělo jít domů, se stala kanonáda ve druhém poločase, v němž se skóre měnilo devětkrát. Gólová smršť vyvrcholila pěti trefami mezi 82. a 88. minutou, kdy si rozhodčí P. Procházka málem ani nestíhal zapisovat střelce branek.

Bezstarostný útočný fotbal v podání obou mužstev tedy diváky bavil, méně pak už oba gólmany, zejména pak červenojavického J. Hájka, jehož spoluhráči stejně jako v minulém duelu na Kačině nechávali častokrát vyniknout. Zatímco v první půli držel soupeře na uzdě a kapituloval jen jednou po excelentním přímém kopu do šibenice, po přestávce už ani on neměl nárok ofenzivní vlnu zneškodnit bez újmy na výsledku.

Druhý víkendový zápas s plnou minutáží odehrál v hostujícím dresu téměř sedmačtyřicetiletý J. Víta, který den předtím pomohl áčku k nejtěsnější výhře nad Miskovicemi a na Kaňku se dokonce zapsal mezi střelce, když v úvodu druhého dějství vyrovnal na 1:1.

Branky: 15., 82., 83. L. Predescu, 54. D. Tigali, 71. R. Matz, 75. L. Purcica z penalty - 48. J. Víta, 82., 88. M. Dlouhý, 86. D. Dvořák z penalty. Rozhodčí: P. Procházka (Vrdy).

Č. Janovice B: J. Hájek - R. Mutl, D. Dvořák, T. Filip, P. Pallendal - R. Blažek, I. Hájek, J. Víta, V. Zdeněk - M. Dlouhý, A. Dlouhý. Střídali: V. Menšík, Z. Zelinka. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Nepoměřice - Č. Janovice B (sobota 27. května od 17 hodin).

Další výsledky 20. kola IV. třídy, sk. B: Kačina - Močovice 0:3 kont. (nehráno, domácí se nesešli), Křesetice B - Nové Dvory B 5:3, Rataje n. S. - Zruč n. S. B 5:2, Nepoměřice - Malešov B 2:4. (lh)