V Křeseticích se jiskřilo, i když karty byly předem rozdány

17. 6. 2017

Na příslib Kácova se budou muset v otázce postupu do okresního přeboru spolehnout fotbalisté Červených Janovic. Poslední kolo třetí třídy totiž nepřineslo žádné překvapení, a tak se v čele tabulky nic nezměnilo.

26. kolo
sobota 17. června 2017 od 15.00 hodin
Křesetice – Červené Janovice 3:1 (3:1)

Mistrovské utkání Křesetice - Červené Janovice 3:1 (3:1). Foto: Michal JarůněkČervené Janovice obsadily třetí místo s jednobodovým náskokem na Křesetice a se čtyřbodovým odstupem za Církvicí a kácovskou rezervou. Vzhledem k tomu, že žádný tým z Kutnohorska nesestoupil z I.B třídy, mohou se na okresní přebor těšit dva celky - Církvice a zřejmě právě Červené Janovice. Ty za předpokladu, že Kácov B opravdu neprojeví zájem o vyšší soutěž, jak předem veřejně avizoval.

Ještě že červenojanovičtí fotbalisté nemuseli hrát ve zbytečně vyhroceném derby v Křeseticích o všechno. V jejich podání to nebyl povedený výkon, navíc domácí tým, který hrál úvodních pět minut jen v deseti, měl v prvním poločase vítr v zádech a dokázal toho i díky chybám v obraně soupeře využít k dvougólovému vedení 3:1.

Stejnou povětrnostní výhodu dostali po změně stran také hosté. Ze začátku to vypadalo, že by jim to mohlo pomoci, ovšem nesrovnali dobře mířidla. Většina jejich střel létala nad břevno, takže strážce křesetické svatyně J. Domas zůstal v drtivě většině případů bez práce.

Hráčům Červených Janovic ještě svitla naděje necelých dvacet minut před koncem zápasu. To byl po druhé žluté kartě vyloučený domácí obránce J. Černý, avšak ani tento moment se následně na výsledku neprojevil. Křesetice se v pohodě ubránily a v závěru utkání i uklidnily, protože dvakrát se zažlutilo před očima také hostujícímu L. Červinkovi.

Rozlučka se sezonou tedy mohla být veselejší v Křeseticích. Při té v Červených Janovicích se spoluhráči rozloučili s M. Sýkorou z béčka, který se po dlouhých letech vrací do mateřského klubu na Kačinu, a na dálku pozdravili čerstvého ženáče M. Liberského.

Pozápasové dozvuky

Červené Janovice si v soutěžním ročníku 2017/2018 zahrají okresní přebor. Kácovská rezerva nevyužila práva postoupit společně s Církvicí do vyšší soutěže a podala opět přihlášku do třetí třídy.

Po dvou žlutých kartách oba vyloučení hráči Jaroslav Černý z Křesetic a Luboš Červinka z Červených Janovic dostali od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora jednozápasový nepodmíněný trest.

Branky: 22. Mar. Jarůněk, 27. R. Veselý, 42. Mich. Jarůněk - 30. R. Vavřina. Rozhodčí: J. Babák (Damírov). ČK: 73. J. Černý - 86. L. Červinka.

Č. Janovice: J. Hájek (46. M. Dlouhý) - L. Hájek, V. Bouma, J. Červinka, L. Červinka - J. Zelený, D. Dvořák, T. Menšík, L. Menšík - R. Menšík, R. Vavřina. Střídali: D. Hájek, J. Švorc, D. Uher. Připraven byl: J. Víta. Trenér: I. Hájek.

Další výsledky 26. kola III. třídy: Bílé Podolí B - Miskovice 4:3 pk, Štrampouch - Horky 1:2, Kácov B - Kluky 9:0, Malín B - Zbýšov 1:2 pk, Církvice - Sedlec B 8:0, Paběnice B - Tupadly B 0:2. (lh)