V Soběšíně to nebylo na první jarní body, ani na debakl

1. 4. 2017

Kvůli rekonstrukci hrací plochy jarní sérii zápasů na cizích hřištích rozehrálo červenojanovické béčko v Soběšíně. Počasí sice fotbalu přálo, ovšem nerovný terén za moc nestál a tomu odpovídala předvedená hra.

13. kolo
sobota 1. dubna 2017 od 16.30 hodin
Soběšín – Červené Janovice B 3:1 (3:1)

Fotbalové hřiště v Soběšíně. Foto: Roman BlažekOd začátku utkání byli domácí hráči aktivní a dostávali se na dostřel soupeřovy svatyně dlouhými nakopávanými míči. Už ve 4. minutě se prosadil M. Pařízek, když hlavou krásně usměrnil centr z levé strany do protipohybu červenojanovického gólmana J. Hájka.

Hosté se nemohli dostat vůbec do hry, míče jim odskakovaly a nedařil se přechod z obrany do útoku. A když v 18. minutě propadl další centr za jejich obranu, čehož využil ke skórování k tyči P. Hejný, zdálo se, že budou rádi, pokud neodjedou ze Soběšína s debaklem.

Naštěstí pro Červené Janovice snížil po autovém vhazování A. Dlouhý, nicméně nejednalo se o velkou psychickou vzpruhu. Hráči totiž pokračovali v nepřesnostech, zatímco protivník byl neustále v tlaku a trefoval tyče nebo mířil vedle. I tak se do poločasové přestávky přece jen prosadil po rohovém kopu J. Hejný a Soběšín opět vedl o dva góly.

Druhá půle by se dala označit z obou stran jako bojovná, avšak žádné velké příležitosti se v ní už neobjevily. Hosté sice zlepšili kombinaci a dostali se do několika náznaků šancí, ale již se stejně jako Soběšín neprosadili.

Pozápasové dozvuky

Pokutu v celkové výši 450 korun vyfasoval od sportovně-technické komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora červenojanovický klub. Jeho rezervní mužstvo totiž v utkání v Soběšíně nepředložilo rozhodčímu K. Kafkovi ke kontrole listinu hráčů a také mu chybělo označení členů realizačního týmu.

Branky: 4. M. Pařízek, 18. P. Hejný, 45. J. Hejný - 20. A. Dlouhý. Rozhodčí: K. Kafka (Sedlec).

Č. Janovice B: J. Hájek - R. Mutl, T. Dvořák, T. Filip, P. Pallendal - D. Hájek, R. Blažek, J. Víta, V. Zdeněk - A. Dlouhý, M. Tůma. Střídali: Z. Zelinka, L. Nováček, J. Polzer. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Močovice - Č. Janovice B (sobota 8. dubna od 16.30 hodin).

Další výsledky 13. kola IV. třídy, sk. B: Nové Dvory B - Kačina 5:3, Močovice - Malešov B 2:3, Rataje n. S. - Nepoměřice 2:3 pk, Křesetice B - Kaňk B 2:3 pk. (jh, lh)