Ve Zbýšově se opakovala stejná bramboračka jako na podzim

6. 5. 2017

Fotbal okořeněný sedmi góly i mnoha nevybíravými fauly a zbytečnými diskusemi. Takové představení se odehrálo ve Zbýšově, který měl proti Červeným Janovicím zájem utnout třízápasovou sérii bez bodu.

20. kolo
sobota 6. května 2017 od 17.00 hodin
Zbýšov – Červené Janovice 4:3 (3:1)

Mistrovské utkání Zbýšov - Červené Janovice 4:3 (3:1). Foto: Pavla HájkováEmoce se na hřišti objevily už v 6. minutě, kdy rozhodčí P. Houška nejdříve neuznal domácímu mužstvu gól kvůli odpískanému ofsajdu, ovšem po chvíli situaci přehodnotil a Zbýšov se přece jen mohl radovat z brzkého vedení. To navýšil v 33. minutě po přímém kopu P. Vebra.

Byl to první ze tří dvoubrankových náskoků, který si zbýšovští hráči vytvořili - 2:0, 3:1 a 4:2. Ani v jednom případě se tím hosté nenechali rozhodit a stále usilovali o vyrovnání. Nejvíce se mu přiblížili v úvodu druhého poločasu, kdy si vytvořili několik gólových příležitostí, avšak víc než snížení nepříznivého stavu z toho nevytěžili.

„Bez ohledu na to, jak rozhodčí pískal, jsme si zavinili sami, že jsme nebodovali. Měli jsme nějaké šance proměnit,“ konstatovali červenojanovičtí fotbalisté chvíli po zápase. Mrzelo je i zranění spoluhráče Z. Schneiderwinda, který si v 29. minutě v souboji na těžkém terénu 'vyhodil' koleno.

„Byla to stejná bramboračka jako s rozhodčím Karlem Kafkou u vás na podzim,“ našli podobnost obou vzájemných zápasů někteří fotbalisté Zbýšova. Dokonce se opakovala i červená karta pro hosty, a sice v totožné 85. minutě. Tentokrát musel předčasně pod sprchu D. Uher. Ale vyloučených hráčů mohlo být klidně víc.

Červenojanovický trenér I. Hájek poděkoval svým svěřencům za výkon ve druhé půli a zalitoval, že mu chyběly hned tři opory. J. Červinka, L. Menšík a T. Menšík totiž museli oželet jednu z bitev v boji o postup do okresního přeboru a jeli na víkendový výlet se svými přítelkyněmi na jižní Moravu.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený David Uher z Červených Janovic se z možného jednozápasového nepodmíněného trestu vykoupil na Okresním fotbalovém svazu v Kutné Hoře zaplacením kompenzačního poplatku ve výši 500 korun. Smí tedy v dalším mistrovském utkání nastoupit.

Zraněný Zdeněk Schneiderwind z Červených Janovic musel s natrženým předním křížovým vazem a meniskem na operaci do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Do konce sezony si už nezahraje, dobu rekonvalescence lékaři odhadli na půl roku.

Branky: 6., 85. V. Radil, 33. P. Vebr, 44. M. Šemík - 42. R. Menšík, 47., 87. z penalty R. Vavřina. Rozhodčí: P. Houška (Štrampouch). ČK: 85. D. Uher (Č. Janovice).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, D. Uher, L. Červinka - J. Zelený, Z. Schneiderwind, V. Menšík, T. Dvořák - R. Menšík, R. Vavřina. Střídal: M. Dlouhý. Připraven byl: P. Pallendal. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Církvice - Č. Janovice (sobota 13. května od 17 hodin).

Další výsledky 20. kola III. třídy: Církvice - Malín B 2:1, Křesetice - Kácov B 0:1, Bílé Podolí B - Štrampouch 5:4 pk, Tupadly B - Horky 3:1, Miskovice - Kluky 2:0, Paběnice B - Sedlec B 5:0. (lh)