Více než půlroční luxusní pobyt na výsluní skončil v Církvici

13. 5. 2017

Jarní tažení fotbalistů Církvice zatím nebylo nijak přesvědčivé, ovšem v klíčovém duelu s vedoucími Červenými Janovicemi zabrali a udrželi se v jejich kontaktu, respektive snížili náskok soupeře na jediný bod.

21. kolo
sobota 13. května 2017 od 17.00 hodin
Církvice – Červené Janovice 4:1 (3:0)

Mistrovské utkání Církvice - Červené Janovice 4:1 (3:0). Foto: Pavla HájkováHosté z tohoto pohledu moc dobře věděli, co je ve hře, a začali celkem aktivně. Dlouho jim to ale nevydrželo. Naopak Církvice byla stále nebezpečnější. A čas jí hrál do karet. Po zranění doléčený špílmachr J. Jungwirth totiž před odchodem do práce stačil vstřelit úvodní branku zápasu a na hrací ploše si stihl užít i gólovou radost spoluhráče T. Kácovského. Na cestě do kabin pak ještě mohl sledovat vydařený volej P. Duška, který zvýšil vedení domácího celku již na 3:0.

Vzhledem k předvedené hře a poměru šancí v prvním poločase asi málokdo očekával nějaký výsledkový zvrat, přesto měli hráči Červených Janovic vůli se o to pokusit, jako se jim to vydařeným nástupem po změně stran málem povedlo v minulém utkání ve Zbýšově. Tentokrát ani náznak něčeho takového domácí tým nepřipustil a v pohodě si po nerozhodné druhé půli došel pro zasloužené tři body.

Červené Janovice tak ztratily poprvé od 5. listopadu 2016 první místo v tabulce třetí třídy, kde je po dlouhých 189 dnech a deseti kolech vystřídala kácovská rezerva.

Z hostujících fotbalistů pobavil v Církvici přesnou muškou především D. Uher, který při obranném odkopu v prvním poločase vysklil míčem okno v nedalekém domě přes silnici.

Branky: 21. J. Jungwirth, 31. T. Kácovský, 38., 68. P. Dušek - 75. R. Menšík. Rozhodčí: J. Sedláček (Hryzely).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, D. Uher, D. Dvořák - L. Červinka, J. Švorc, T. Menšík, L. Menšík - J. Červinka, R. Vavřina. Střídali: T. Dvořák, V. Menšík, R. Menšík, J. Zelený, D. Hájek. Připraven byl: J. Hájek. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Miskovice - Č. Janovice (sobota 20. května od 17 hodin v Červených Pečkách).

Další výsledky 21. kola III. třídy: Zbýšov - Miskovice 0:3, Kluky - Tupadly B 0:1, Horky - Paběnice B 4:0, Štrampouch - Křesetice 4:2, Kácov B - Malín B 7:1, Sedlec B - Bílé Podolí B 4:2. (lh)