Vítězné derby s paběnickou rezervou přiválo první místo

Jistou dávku trpělivosti ze strany fotbalistů Červených Janovic si vyžádalo derby s neposílenou paběnickou rezervou. Ačkoliv větší kvalita tentokrát měla být na jejich straně, výsledkově se to projevilo později.

11. kolo
sobota 5. listopadu 2016 od 11.00 hodin
Červené Janovice – Paběnice B 5:1 (1:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Paběnice B 5:1 (1:1). Foto: Matěj HájekVzhledem k velmi rozdílnému postavení obou celků v tabulce přijeli hosté především dobře bránit a to se jim dlouho dařilo. Favorit utkání sice od úvodních minut převzal aktivitu, ovšem koncovka nebyla v prvním poločase červenojanovickou silnou disciplínou. A tak zákonitě přišel trest.

Po zpětné přihrávce T. Menšíka odkopl V. Bouma balon pouze do J. Brotánka, od něj míč rychle nabral výšku a rotaci takovou, že brankář J. Hájek měl co dělat, aby ho vytěsnil alespoň na břevno. Následná dorážka už byla pro zcela osamoceného J. Brotánka velmi chutná delikatesa.

Až tento gól probudil domácí mužstvo k mnohem větší soustředěnosti, k lepšímu pohybu i přesnější kombinaci. Odměnou mu za to po krátké chvíli bylo vyrovnání z kopačky L. Menšíka, který suverénně proměnil penaltu po stažení Z. Schneiderwinda J. Ulrichem.

Z poločasové remízy se sice mohli více těšit hráči paběnického béčka, nicméně moc dobře věděli, že je ve druhé půli nečeká nic jednoduchého. Však také Červené Janovice zavelely s kopce k mohutné ofenzívě, jejímž prvním úspěchem se stala vedoucí branka Z. Schneiderwinda.

I když to z pohledu hostů bylo v té době stále hratelné, přišla zrada z vlastních řad. Té se zbytečně dopustil J. Brotánek. Ačkoliv měl na svém kontě už žluté napomenutí a další důrazné varování od hlavního rozhodčího P. Poklopa, neodpustil si ošklivý faul na L. Červinku a rovnou viděl červenou kartu.

Že hříšník zeleného trávníku nebyl v té době zrovna při smyslech, naznačila z jeho strany nevídaná podívaná, kdy několikrát zcela zbytečně napálil míč do autu, než aby konstruktivně rozehrál. „To jsem snad ještě nikdy neviděl,“ kroutil hlavou jeho velezkušený spoluhráč Jiří Vlach. Za vyloučení J. Brotánkovi pěkně od plic vynadal přímo na hrací ploše kapitán paběnické rezervy M. Sedláček.

V té době asi moc dobře tušil, co nastane. V oslabení se hosté už na nic nezmohli a jenom se 'modlili', aby je následný gólový příděl bolel co nejméně. A protože ani červenojanovičtí fotbalisté si s početní výhodou nevěděli příliš rady, mohl být konečný výsledek 5:1 přijatelný pro oba týmy. „Utrápené vítězství,“ poznamenal trenér vítězného celku Ivoš Hájek.

Červené Janovice se po derby staly společně s Křeseticemi nejlépe střílejícím mužstvem třetí třídy (37 gólů), ale hlavně se po zaváhání Církvice na Štrampouchu poprvé posunuly na nejvyšší příčku tabulky. Jestli si ji udrží a budou na ní i přezimovat, odhalí jejich následující dva podzimní zápasy s Bílým Podolím B a Křeseticemi.

Pozápasové dozvuky

Hříšník J. Brotánek z Paběnic B dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora jednozápasový nepodmíněný trest. Z něho se nemohl takzvaně vykoupit uhrazením pětisetkorunového kompenzačního poplatku, neboť se nejednalo o vyloučení po dvou žlutých kartách.

Branky: 37. L. Menšík z penalty, 59., 65. Z. Schneiderwind, 71., 79. R. Menšík - 33. J. Brotánek. Rozhodčí: P. Poklop (Krchleby). ČK: 61. J. Brotánek (Paběnice B).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, D. Dvořák, L. Červinka - T. Dvořák, T. Menšík, J. Červinka, L. Menšík - R. Menšík, Z. Schneiderwind. Střídal: J. Zelený. Připraven byl: R. Vavřina. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Bílé Podolí B (sobota 12. listopadu od 14 hodin).

Další výsledky 11. kola III. třídy: Štrampouch - Církvice 2:1, Horky - Malín B 8:2, Kluky - Křesetice 1:4, Zbýšov - Bílé Podolí B 4:0, Miskovice - Tupadly B 2:3 pk, Sedlec B - Kácov B 4:6. (lh)