Výhra na Klukách: na fotbalový důchod je lepší zapomenout

29. 4. 2017

Gól do šatny a výborný vstup do druhého poločasu. To byly z pohledu fotbalistů Červených Janovic dva klíčové okamžiky, díky kterým porazili Kluky. Velmi povedený zápas odehrál především R. Vavřina.

19. kolo
sobota 29. dubna 2017 od 17.00 hodin
Kluky – Červené Janovice 2:5 (1:1)

Mistrovské utkání Kluky - Červené Janovice 2:5 (1:1). Foto: Pavla HájkováČervenojanovický kanonýr se sice před necelými dvěma roky oficiálně rozloučil s dlouholetou aktivní kariérou, ovšem od té doby oblékl dres už několikrát a udělal velice dobře. Na Klukách dovedl svůj tým k vítězství, když vstřelil dvě branky a přidal dvě gólové asistence.

Těsně před koncem prvního poločasu smazal náskok soupeře hlavičkou po vydařeném centru Z. Schneiderwinda, brzy po změně stran potrestal zmatky v domácí obraně a v dalších minutách dvakrát úspěšně vyzval ke skórování kolegu z útoku R. Menšíka. Ten v závěru utkání zkompletoval hattrick po přihrávce T. Menšíka.

Kluky i bez svého nejlepšího hráče P. Píšky, který musel do práce, dokázaly favorita potrápit. Do vedení je po nepříliš šťastné obranné hlavičce L. Hájka poslal pohotovou střelou J. Šrámek a navíc se rozchytal brankář L. Korejtko.

A ani za nepříznivého stavu 1:4 to nebylo pro Kluky beznadějné. Po centru R. Siváčka se podruhé trefil J. Šrámek a potom se ve velké šanci ocitl střídající V. Vavřina. Kdo ví, jakým směrem by se zápas ubíral, pokud by neminul bránu a zaznamenal kontaktní gól.

„Hra ve druhém poločase byla z naší strany na jaře zatím nejlepší,“ pochvaloval si další tři body i výkon celého mužstva červenojanovický trenér Ivoš Hájek.

Branky: 35., 81. J. Šrámek - 44., 51. R. Vavřina, 53., 73., 90. R. Menšík. Rozhodčí: M. Bláha (Barchovice).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, D. Uher, J. Červinka - L. Červinka, T. Menšík, Z. Schneiderwind, L. Menšík - R. Menšík, R. Vavřina. Střídal: J. Zelený. Připraveni byli: M. Dlouhý, T. Dvořák, J. Víta. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Zbýšov - Č. Janovice (sobota 6. května od 17 hodin).

Další výsledky 19. kola III. třídy: Zbýšov - Církvice 1:2, Horky - Miskovice 0:1, Štrampouch - Paběnice B 2:0, Kácov B - Bílé Podolí B 6:1, Sedlec B - Tupadly B 2:5, Malín B - Křesetice 0:5. (lh)