Výhru nad neporaženou Církvicí umocnila koupel v nádrži

Dva týmy, které po sedmi kolech ovládla vlna euforie a které se zařadily mezi největší překvapení dosavadního průběhu III. třídy, poměřily fotbalové síly ve vzájemném souboji. Červené Janovice versus Církvice.

8. kolo
sobota 15. října 2016 od 13.00 hodin
Červené Janovice – Církvice 2:1 (1:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Církvice 2:1 (1:0). Foto: Pavla HájkováJedno mužstvo bylo v loňské sezoně na padáka, druhé působilo ještě v nejnižší okresní soutěži. Nyní se jejich zápas stal tahákem kola. Škoda, že si to neuvědomil delegovaný hlavní rozhodčí O. Jonáš, který bez omluvy nedorazil. Nepříjemnost pomohl svou vstřícností vyřešit sudí V. Müller. Jako hráč Štrampouchu měl sice před duelem v Křeseticích, ale tři hodiny předtím se stejně nechal dovézt z Močovic do Červených Janovic a ochotně se ujal píšťalky.

Atraktivity zápasu si byli vědomi také trenér domácího celku I. Hájek a předseda klubu R. Vavřina, kteří takzvaně přilili olej do ohně sázkou s hráči. Jejich motivaci totiž umocnili tím, že pokud se vyhraje, oba se vykoupou v požární nádrži v blízkosti hrací plochy. A to si při venkovní teplotě deset stupňů Celsia samozřejmě nikdo nechtěl nechat ujít.

Červenojanovičtí fotbalisté za to v úvodních minutách také vzali a celkem brzy se ujali vedení, když L. Menšík vyslal na zteč R. Menšíka a ten se v podobných situacích nemýlí. Akce, která potěšila fanoušky a které zatleskal i největší kritik místní kopané S. Daněk, se však na delší dobu stala poslední podařenou z pohledu domácího kolektivu. Zhruba od 20. minuty převzala iniciativu Církvice a vydrželo jí to de facto až do konce utkání.

„Co nám to bylo platné, když jen v prvním poločase jsem napočítal pět našich neproměněných šancí,“ zalitoval hostující trenér Vladimír Kicner. Po změně stran se jeho týmu prodloužení neporazitelnosti ještě více vzdálilo, když faul J. Koblischkeho na V. Menšíka potrestal z přímého kopu R. Menšík. A to paradoxně chvíli předtím mohl být červenojanovický celek rád, že nedošlo na penaltu po zákroku T. Dvořáka na J. Jirouta.

Pokutového kopu se Církvice přece jen dočkala, a sice v samém závěru utkání, kdy míč do sítě za zády výborného brankáře M. Dlouhého s přehledem poslal P. Dušek. Na další úpravu výsledku však už hostům nezbyl čas, neboť krátce poté zazněla rozhodcovská píšťalka naposledy. Pak už pozornost především červenojanovických hráčů a fanoušků patřila dvěma plavcům v 'tůni'. Vítězná koupel byla studená, ale i tak prý zahřála. Aby ne, když se slavila pátá tříbodová výhra v řadě!

Branky: 12., 71. R. Menšík - 90. P. Dušek z penalty. Rozhodčí: V. Müller (Močovice).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, D. Dvořák, D. Uher, L. Červinka - J. Zelený, J. Červinka, Z. Schneiderwind, L. Menšík - R. Menšík, V. Menšík. Střídali: T. Dvořák, D. Hájek, R. Vavřina, J. Víta. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Miskovice (sobota 15. října od 12.30 hodin).

Další výsledky 8. kola III. třídy: Miskovice - Zbýšov 0:3, Tupadly B - Kluky 4:0, Bílé Podolí B - Sedlec B 2:3, Křesetice - Štrampouch 5:1, Paběnice B - Horky, Malín B - Kácov B (neděle 16. října od 16 hodin). (lh)