Z 'facky' v první půli se Miskovice dokázaly vzpamatovat

22. 10. 2016

Potvrdit dvě předchozí vítězství proti těžším soupeřům hodlali v zápase s Miskovicemi červenojanovičtí fotbalisté. Záměru se jim podařilo přiblížit ve velmi krátké době, neboť už v jedenácté minutě vedli o dva góly.

9. kolo
sobota 22. října 2016 od 12.30 hodin
Červené Janovice – Miskovice 5:2 (4:0)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLP„Tak jsem to právě vůbec nechtěl,“ poznamenal vedoucí hostujícího mužstva Jiří Bachtík. To jeho protějšek mohl být spokojenější, zvláště když na konci prvního poločasu byl stav už 4:0. „Před začátkem utkání jsem cítil nervozitu z toho, že hráči v kabině nebyli tak nabuzení třeba jako s Církvicí, ale na hřišti se to naštěstí změnilo. Dvě rychlé branky nám samozřejmě pomohly,“ řekl červenojanovický trenér Ivoš Hájek a přiznal, že se obával, aby nedošlo ke zbytečné devalvaci tříbodových výher nad Zbýšovem a Církvicí.

Pohoda z kopaček jeho svěřenců se však vytratila po změně stran natolik, že druhou půli Červené Janovice prohrály. Z jejich pohledu naštěstí nijak dramaticky, aby to mělo zásadní vliv na konečný výsledek. „Chyběla souhra obrany se zálohou, útočilo se bez kombinace, každý vodil míč. Proti silnějšímu protivníkovi bychom s takovým fotbalem neobstáli. Pokud chceme do konce podzimu ještě uhrát pár bodů, musíme tohle zlepšit. I sami hráči uznali, že to od nich byl tragický výkon. Ještě že jsme měli nahráno,“ uvedl Ivoš Hájek.

Toho také mrzelo, že tým nepomohl dobře chytajícímu brankáři M. Dlouhému k čistému kontu. O něj ho připravil dvěma góly v rozmezí sedmi minut O. Kruliš. Na druhou stranu může kouče těšit útočná síla mužstva, vždyť v posledních šesti vítězných zápasech Červené Janovice nastřílely pětadvacet branek, přičemž samotný R. Menšík jich dal od svého návratu po zranění dvanáct!

Branky: 8., 31. R. Menšík, 11. L. Menšík, 28., 74. Z. Schneiderwind - 68., 75. O. Kruliš. Rozhodčí: E. Herda (Kutná Hora).

Č. Janovice: M. Dlouhý - J. Zelený, V. Bouma, D. Dvořák, L. Červinka - J. Červinka, T. Menšík, Z. Schneiderwind, L. Menšík - R. Menšík, V. Menšík. Střídali: R. Vavřina, T. Dvořák, A. Dlouhý. Připraveni byli: J. Víta, J. Hájek. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Tupadly B (sobota 29. října od 11.30 hodin).

Další výsledky 9. kola III. třídy: Kácov B - Církvice 1:3, Štrampouch - Malín B 5:2, Horky - Bílé Podolí B 3:5, Kluky - Paběnice B 0:1 pk, Zbýšov - Tupadly B 1:0 pk, Sedlec B - Křesetice 2:3. (lh)