Zaseknutý brankostroj vadil méně malešovskému béčku

9. 10. 2016

Útočný fotbal okořeněný góly servírovali hned od začátku utkání fotbalisté rezervních týmů Červených Janovic a Malešova. Do 65. minuty jich stihli vstřelit devět, pak se brankostroj k radosti hostů zasekl.

7. kolo
sobota 8. října 2016 od 16.00 hodin
Červené Janovice B – Malešov B 4:5 (3:3), kontumačně 0:3

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Malešov B 4:5 (3:3). Foto: Pavla HájkováPřestřelka v první půli nejdříve těšila červenojanovické mužstvo, které v 17. minutě vedlo už 3:1, ovšem potom se karta začala obracet. Malešovské béčko stačilo do poločasové přestávky vyrovnat a gólový apetit mu vydržel také v úvodní fázi po změně stran. Takže v 49. minutě to byli rázem hosté, kdo vedl o dvě branky.

Snaha domácí 'juniorky' vyrovnat se sice neminula účinkem, ale na víc než na zkorigování výsledku to i přes dostatek času nakonec nestačilo. „To byl zápas dement. Vedeme 3:1 a prohrajeme 4:5,“ povzdechl si na svém facebookovém profilu červenojanovický fotbalista Roman Blažek.

Pozápasové dozvuky

Zklamání jeho a zejména vedení klubu se po víkendu ještě prohloubilo, protože vedoucí mužstva O. Menšík si podle zjištění sportovně-technické komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora nepohlídal povolený počet dvou hráčů ze soupisky áčka. Z ní totiž nastoupili L. Menšík, J. Červinka a L. Červinka.

Trest 'orgánu' na sebe nenechal dlouho čekat: kontumační výsledek 0:3 plus pokuta za jeho vyhlášení a také za neoprávněný start hráče v celkové výši 2500 korun. A padaly i další tresty: O. Menšík dostal zákaz výkonu funkce vedoucího mužstva na tři měsíce nepodmíněně a k tomu finanční postih ve výši 1000 korun. Jednomu z hráčů ze soupisky navíc, L. Červinkovi, byla udělena důtka. Disciplinární komise si za projednání všech prohřešků naúčtovala dalších 450 korun. Suma sumárum 3950 korun!!!

Branky: 5. L. Menšík, 15. A. Dlouhý, 17. J. Víta, 65. R. Vavřina - 12., 44. M. Balán, 32. V. Hruška, 47. M. Zajíc, 49. F. Kalfiřt. Rozhodčí: K. Kafka (Kutná Hora).

Č. Janovice B: M. Dlouhý - R. Mutl, R. Blažek, T. Filip, P. Pallendal - L. Menšík, I. Hájek, J. Víta, R. Vavřina - R. Sedláček, A. Dlouhý. Střídali: D. Dvořák, J. Zelený, J. Červinka, L. Červinka. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Kačina (sobota 15. října od 16 hodin).

Další výsledky 7. kola IV. třídy, sk. B: Soběšín - Kačina 5:2, Močovice - Křesetice B 4:0, Nové Dvory B - Nepoměřice 6:1, Zruč n. S. B - Kaňk B 7:0. (lh)