Zkušenost na straně křesetické rezervy slavila úspěch

27. 8. 2016

Dva nejstarší a nejzkušenější hráči v dresu křesetické rezervy se stali ústředními postavami béčkového fotbalového derby v Červených Janovicích. Především jejich zásluhou si hosté odvezli tříbodové vítězství.

1. kolo
sobota 27. srpna 2016 od 17.00 hodin
Červené Janovice B – Křesetice B 1:3 (0:2)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Křesetice B 1:3 (0:2). Foto: Michal JarůněkČervenojanovická 'juniorka' začala v úmorném vedru sympaticky, nechala běhat míč a dostávala se do šancí. Jen R. Sedláček se za první poločas ocitl třikrát v dobré pozici, ovšem vytěžil z toho maximálně nastřelenou tyč. To soupeř byl mnohem produktivnější, i když M. Barenčík nejdříve nechal vzpomenout na svou přezdívku Palič.

Jak jde v klidu a v pohodě skórovat, ukázal všem až kapitán křesetického mužstva R. Strnad, který po půl hodině hry otevřel skóre přímo z rohového kopu. Lekci z přesnosti střelby si o sedm minut vzal k srdci M. Barenčík a po dobře mířené ráně k tyči se domácí brankář M. Dlouhý podruhé natahoval marně.

Strážce červenojanovické svatyně měl plné ruce práce také na rozhraní poločasů. V tom prvním se vyznamenal zákrokem proti krásné střele R. Strnada směřující do šibenice a krátce po změně stran si poradil i s gólovou příležitostí T. France.

Od té doby se ke zteči na druhé straně hřiště odhodlali domácí hráči a jejich ofenzivní síla byla v daných momentech znát. Z místa stopera do útoku vysunutý R. Vavřina se po centru I. Hájka nejprve připomněl zblokovanou střelou na roh, aby se o několik okamžiků později ujal důležité role.

Když už se totiž i podle signalizace rozhodčího O. Jonáše zdálo, že Červené Janovice budou mít výhodu penalty za hru soupeře rukou, kopal se nakonec jen trestný kop z hranice šestnáctky, jehož exekutorem se stal právě R. Vavřina. Míčem orazítkoval břevno a při následné dorážce byl faulován P. Pallendal. Tentokrát už o 'desítce' nemohlo být pochyb a R. Vavřina zaznamenal v 52. minutě kontaktní gól.

Naděje domácího kolektivu na bodový zisk však neměly dlouhého trvání, neboť za dalších deset minut opět úřadovali oba matadoři v křesetickém dresu: R. Strnad zahrával rohový kop a M. Barenčík zvýšil náskok svého týmu opět na dvě branky. A protože snaha červenojanovického béčka ve zbývajícím čase vykazovala spíše příznaky zmaru, export všech tří bodů již nešel odvrátit.

Branky: 52. R. Vavřina z penalty - 30. R. Strnad, 37., 62. M. Barenčík. Rozhodčí: O. Jonáš (Polipsy).

Č. Janovice B: M. Dlouhý - M. Sýkora, R. Vavřina, T. Filip, D. Uher - A. Dlouhý, I. Hájek, J. Víta, P. Pallendal - R. Blažek, R. Sedláček. Střídali: R. Mutl, J. Švorc, O. Horáček, D. Dvořák. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Soběšín (neděle 4. září od 17 hodin).

Další výsledky 1. kola IV. třídy, sk. B: Nepoměřice - Kačina 6:2, Rataje n. S. - Kaňk B 8:0, Soběšín - Malešov B 3:1, Močovice - Zruč n. S. B 5:2. (lh)