Favorizované Chotusice si pohárové čtvrtfinále ujít nenechaly

Divácky atraktivní gólovou přestřelku nabídl v Červených Janovicích zápas prvního kola Poháru Okresního fotbalového svazu Kutná Hora. V roli favorita tam přijely až na brankáře téměř kompletní Chotusice.

neděle 21. srpna 2016 od 17.00 hodin
Červené Janovice – Chotusice 4:6 (1:3)

Pohárové utkání Červené Janovice - Chotusice 4:6 (1:3). Foto: Pavla HájkováHodně perspektivní mladé mužstvo z okresního přeboru se zaskakujícím M. Procházkou mezi tyčemi se brzy ujalo vedení, ovšem už o deset minut později přišla po spolupráci R. Menšíka a Z. Schneiderwinda gólová odpověď domácího celku. Ten pak statečně vzdoroval soupeři až do blížícího se závěru prvního poločasu, kdy dvakrát inkasoval.

Tyto dvě slepené branky přiměly červenojanovické družstvo o přestávce k debatě v kabině, jestli se vzhledem ke kvalitně protivníka více soustředit na obranu a hrát nakopávané míče, nebo pokračovat v otevřené kombinační hře, kterou se snaží svým svěřencům vštípit nový trenér I. Hájek. U něj i hráčů zvítězila druhá možnost, a tak o ofenzivní momenty na obou stranách hřiště nebyla ve druhé půli nouze.

Když L. Žilka zvyšoval devět minut před koncem zápasu dalekonosnou střelou vedení Chotusic už na 5:2, nic nenasvědčovalo tomu, že by ještě mohla nastat dramatická zápletka. Avšak stačily v krátkém časovém sledu dvě povedené akce Červených Janovic po pravé lajně a rázem se po centrech L. Hájka a L. Menšíka na R. Menšíka ztenčil rozdíl skóre pouze na jeden gól. Vyrovnání se ale domácí tým nedočkal, neboť když už se začal nadechovat k závěrečnému tlaku, dal utkání definitivní rozuzlení skórující J. Procházka.

„Přes porážku jsem s výkonem mužstva z celkového pohledu spokojený. Hráli jsme dobře proti kvalitnímu soupeři, který nám na nic nenechal moc času. Sice jsme se nevyvarovali určitých výkyvů, ale jinak jsem rád, že se hráči snažili o nový styl, který ještě potřebují zažít. Mají na to hrát kombinační fotbal, který bude bavit je samotné i diváky,“ shrnul boj o pohárové čtvrtfinále červenojanovický trenér Ivoš Hájek.

Branky: 15. Z. Schneiderwind, 62. M. Hubáček (vlastní), 82., 84. R. Menšík - 5., 54. J. Goliáš, 39. L. Fedorovič, 44. R. Goliáš z penalty, 81. L. Žilka, 89. J. Procházka. Rozhodčí: M. Blatný (Heřmanův Městec).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, T. Dvořák, D. Dvořák, J. Červinka - L. Menšík, Z. Schneiderwind, T. Menšík, J. Zelený - R. Menšík, M. Dlouhý. Střídali: D. Hájek, J. Víta. Připraven byl: R. Mutl. Trenér: I. Hájek.

Ostatní výsledky 1. kola Poháru OFS Kutná Hora: Záboří n. L. - Tupadly 1:2, Zbýšov - Vrdy 2:3, Horušice - Uhlířské Janovice B 2:4, Suchdol - Sedlec 0:4, Kaňk - Malešov 1:0 pk, Hlízov - Zbraslavice 3:2 pk, Nové Dvory - Kutná Hora B 7:0.

Program 2. kola Poháru OFS Kutná Hora: Vrdy - Tupadly, Sedlec - Uhlířské Janovice B, Kaňk - Chotusice, Nové Dvory - Hlízov. (lh)