Navrátilec z Třemošnice nepustil Miskovice z předkola poháru

Skvostný start do pohárové soutěže měli fotbalisté Červených Janovic. V předkole zasadili hostům z Miskovic gólový direkt hned z první útočné akce, kdy se trefil navrátilec z hostování v Třemošnici R. Menšík.

neděle 14. srpna 2016 od 17 hodin
Červené Janovice – Miskovice 3:2 (1:1)

Pohárové utkání Červené Janovice - Miskovice 3:2 (1:1). Foto: Pavla HájkováÚvodnímu výkopu předcházelo shánění delegovaného rozhodčího J. Kučery, jenž se k utkání nedostavil, a tak se po vzájemné dohodě zástupců obou klubů ujal píšťalky vedoucí miskovického mužstva J. Bachtík.

Rychlá branka po hezké kombinaci domácí tým samozřejmě povzbudila, ale s přibývajícími minutami prvního poločasu už jeho hra tak fotbalová ani efektivní nebyla. „Zase se z toho stala ta samá nakopávaná jako na jaře,“ potvrdil červenojanovický trenér Ivoš Hájek. Radost pochopitelně neměl ani z takzvaného gólu do šatny, když vyrovnání zařídil hlavičkující O. Kruliš.

Stejným způsobem se Miskovice prezentovaly také krátce po změně stran, neboť je dostal do vedení M. Kmoch. Byla to ovšem jen krátkodobá nepříjemnost pro domácí mužstvo, které se následně herně zlepšilo. K výsledkovému obratu zavelel R. Menšík a právě on se ukázal být rozdílovým hráčem. Nejdříve srovnal skóre a poté adresoval přihrávku na vítězný gól M. Dlouhému.

„Ve druhém poločase nebyl v našem tým nikdo, kdo by si neplnil svoje povinnosti. Z tohoto pohledu mohu být spokojený, určitě máme v budoucnu, a třeba už v příštím utkání, na co navázat,“ uvedl kouč Červených Janovic Ivoš Hájek, jemuž se velmi líbil například výkon mladíka J. Zeleného na levé straně obrany.

Branky: 1., 52. R. Menšík, 62. M. Dlouhý - 44. O. Kruliš, 46. M. Kmoch. Rozhodčí: J. Bachtík (Miskovice).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, J. Zelený - L. Červinka, J. Víta, R. Menšík, D. Dvořák - M. Dlouhý, V. Menšík. Střídali: R. Vavřina, D. Uher, R. Mutl. Trenér: I. Hájek.

Ostatní výsledky předkola Poháru OFS Kutná Hora: Horní Bučice - Záboří n. L. 1:9, Suchdol - Štrampouch 1:0, Potěhy - Horušice 1:3.

Program 1. kola Poháru OFS Kutná Hora: Záboří n. L. - Tupadly, Zbýšov - Vrdy, Horušice - Uhlířské Janovice B, Suchdol - Sedlec, Červené Janovice - Chotusice, Kaňk - Malešov, Hlízov - Zbraslavice, Nové Dvory - Kutná Hora B. (lh)