Generálka s Malešovem snesla měřítko jen v první půli

18. 3. 2017

Podmáčený terén a silný vítr vytvořily těžké podmínky generálky fotbalistů Malešova a Červených Janovic před začátkem jarního pokračování okresních soutěží. Před umělou trávou totiž dostala přednost ta přírodní.

sobota 18. března 2017 od 14.00 hodin
Malešov – Červené Janovice 5:2 (1:1)

Přátelské utkání Malešov - Červené Janovice 4:4 (1:1). Foto: Martin LiberskýTýden před zahájením druhé poloviny mistrovské sezony riskoval malešovský tým 'rozbití' trávníku, i když měl předem zamluvený umělý povrch v Kutné Hoře. Chtěl se však co nejlépe připravit na domácí duel se Zbraslavicemi a konečně v zimní přípravě taky jednou zvítězit.

To třetitřídní Červené Janovice se potřetí za sebou hodlaly vytáhnout proti celku z horní tabulky okresního přeboru, avšak tentokrát se musely obejít hlavně bez dvou ofenzivních hráčů - zraněného R. Menšíka a nemocného L. Menšíka, což se na jejich hře projevilo.

I tak se hosté ujali před završením první desetiminutovky vedení, když výbornou přihrávku T. Menšíka do volného prostoru zužitkoval po náběhu z obrany L. Červinka. A soupeři dovolili poprvé skórovat až pět minut před koncem úvodního poločasu.

Po přestávce se favorit utkání prosadil proti o poznání méně aktivnímu mužstvu již více a čtyřmi góly zvýraznil skóre ve svůj prospěch. Hosté se zmohli pouze na kosmetickou úpravu výsledku, když po faulu na Z. Schneiderwinda neproměněnou penaltu J. Červinky dorazil V. Müller. Fotbalista Štrampouchu využil při víkendovém volnu svého týmu známosti z bývalého ročního hostování v Červených Janovicích a přijel si na vlastní žádost zahrát.

Branky: L. Koubek 2, M. Janoušek 2, M. Poklop - L. Červinka, V. Müller. Rozhodčí: P. Poklop (Krchleby).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, D. Uher, L. Červinka - J. Zelený, T. Menšík, J. Víta, J. Červinka - V. Menšík, V. Müller. Střídali: Z. Schneiderwind, T. Dvořák, M. Liberský. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Malín B - Č. Janovice (neděle 26. března od 15 hodin). (lh)