Na nevydařenou sezonu dalo rychleji zapomenout Kožlí

20. 8. 2016

Za hranice okresu i kraje vycestovali fotbalisté červenojanovického béčka ke svému jedinému přípravnému utkání před novou sezonou 2016/2017. Na souboj je vyzval rezervním tým z Kožlí na Havlíčkobrodsku.

sobota 20. srpna 2016 od 16.00 hodin
Kožlí B – Červené Janovice B 7:1 (3:0)

Fotbalové hřiště v Kožlí. Foto: Martin LiberskýOba celky se v minulém soutěžním ročníku shodně pohybovaly v nejnižších patrech tabulky čtvrté třídy, ovšem s odstupem dvou měsíců bylo všechno jinak. Vyrovnaný duel se nekonal, o letní přestávce vhodně doplněné domácí mužstvo se jevilo podstatně lépe a po celou dobu mělo herně i střelecky navrch.

Dát dohromady kloudnou sestavu naopak nadělalo problémy hostům z Červených Janovic. Dokonce takové, že si mezi tyčemi odbyl premiéru - podle vyjádření některých spoluhráčů velmi vydařenou - jeden z nejmladších členů kádru J. Zelený. A to se ještě už v prvním poločase zranil Z. Zelinka - natržený lýtkový sval.

V jednostranném zápase se alespoň o čestný úspěch červenojavického béčka postaral v úvodních minutách druhé půle stoper R. Vavřina, který si naběhl na zpětnou přihrávku J. Víty a takzvanou šajtlí snížil stav utkání na 3:1. Pak už na Vysočině zase úřadovala jen rezerva Kožlí.

Branky: J. Makovec 2, J. Smítka 2, M. Sedlář 2, P. Plesl - R. Vavřina.

Č. Janovice B: J. Zelený - P. Pallendal, R. Vavřina, D. Dvořák, M. Sýkora - L. Červinka, M. Liberský, J. Víta, Z. Zelinka - M. Tůma, R. Mutl. Střídali: M. Kavka, O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Křesetice B (sobota 27. srpna od 17 hodin). (lh)