Obávané Nové Dvory zase tak velké sousto nebyly

11. 3. 2017

Fotbalisté Červených Janovic porazili po podzimu šestý tým okresního přeboru, tak proč se o to samé po týdnu nepokusit s celkem, který vystoupal v tabulce stejné soutěže ještě o tři příčky výš. Příliš troufalé?

sobota 11. března 2017 od 10.30 hodin
Nové Dvory – Červené Janovice 5:4 (3:2)

Přátelské utkání Nové Dvory - Červené Janovice 5:4 (3:2). Foto: Pavla HájkováKvůli zneužití facebookové stránky Slovanu Horky, na které se nějaký 'dobrák' vydával za funkcionáře J. Kodeše, musel červenojanovický klub hledat na poslední chvíli soupeře. Naskytly se Nové Dvory, a to byla výzva zvlášť poté, co v minulém přípravném utkání odešly z umělé trávy v Čáslavi poraženy Vrdy.

Od úvodních minut to vypadalo, že si třetitřídní fotbalisté Červených Janovic vzali příliš velké sousto. Sniper L. Valdman totiž brzy zahrozil střelou do břevna, aby své dvě další šance v rozmezí necelých deseti minut dovedl do úspěšného konce. To všechno navíc v době, kdy Nové Dvory hrály v oslabení, než sestavu zkompletoval opozdivší se J. Bareš.

Další rychlý úder však už nepřišel a hrozit začali naopak hosté. Nejdříve po přihrávce T. Menšíka snížil R. Menšík a potom novodvorský brankář M. Černý nezkrotil podle svých představ 'propagační' střelu L. Menšíka. Nerozhodný stav do poločasové přestávky ale nevydržel, protože D. Marek poslal Nové Dvory opět do vedení.

V první půli nemuselo zůstat u pěti gólů. Břevno totiž ve vyložené červenojanovické šanci vypracované R. Menšíkem rozezněl V. Menšík a na druhé straně hřiště zastavila míč směřující z kopačky M. Žaloudka do brány tyč. Příležitostí v podání obou mužstev bylo mnohem více a to samé platilo i ve druhém poločase.

Přestože aktivní Červené Janovice ještě dvakrát dokázaly stáhnout jednobrankový náskok soupeře - zásluhou proměněné penalty L. Menšíka za faul na V. Boumu a díky krásné individuální akci T. Menšíka krátce po dovršení hattricku L. Valdmana, z vítězství se nakonec přece jen radovaly Nové Dvory. Postaral se o to nejstarší fotbalista na hřišti - osmačtyřicetiletý V. Melša, a sice paradoxně v době, kdy jeho tým v závěrečných minutách dohrával kvůli nezaviněným zraněním pouze v devíti.

„Chybělo nám pět nebo šest hráčů, navíc dva odkulhali předčasně do kabiny,“ smutnil novodvorský hrající kouč Michal Rejthárek. Sestavu s jedním náhradníkem neměly ideální ani Červené Janovice, avšak jejich trenéra trápila jiná věc, a to neproměňování šancí. „Například situace, kdy jdeme čtyři na dva, musí skončit gólem, i když je to jen přípravný zápas,“ zdůraznil svým svěřencům Ivoš Hájek.

Branky: L. Valdman 3, D. Marek, V. Melša - L. Menšík 2 (jednou z penalty), R. Menšík, T. Menšík. Rozhodčí: J. Šanda (N. Dvory).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, L. Menšík, L. Červinka - V. Menšík, T. Menšík, J. Víta, J. Červinka, J. Zelený - R. Menšík. Střídal: R. Mutl. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Malešov - Č. Janovice (sobota 18. března od 14 hodin). (lh)