Dvanáctka, desítka, čtyřka. Fotbalisté si v létě s chutí zaběhali

3. 9. 2016

Červenojanovický fotbalista Luboš Hájek na osmém ročníku běžeckého závodu Dačického 12 v Kutné Hoře. Foto: www.dacickeho12.czZpestřit si letní přípravu, pokud se to tak dá vůbec nazvat, vytrvalostním během se rozhodlo hned několik fotbalistů z Kutnohorska, své zástupce měl na dvou srpnových závodech i červenojanovický oddíl.

Značný zájem projevili 'čutálisti' o osmý ročník Dačického 12 v Kutné Hoře. Velkolepě ho za ideálního počasí pojali sedlečtí viktoriáni, kterých se na start postavilo hned deset, šest závodníků bylo z Kaňku, tři z Křesetic, dva ze Žlebů a Kutné Hory, cílem proběhli například i jednotlivci z Miskovic, Malína, Nových Dvorů, Záboří nad Labem, Paběnic, Červených Janovic nebo dříve ze Zbraslavic. Nechyběli však ani nadšenci z klubů na Kolínsku či Nymbursku. Pořadatelé proto vypsali speciální cenu pro nejrychlejšího fotbalistu. Tím se stal osmý v celkovém pořadí M. Pavlík z Kaňku.

Červenojanovické barvy zastupoval dvačtyřicetiletý L. Hájek, který do té doby čtyřikrát našel odvahu pouze na pětikilometrový Silvestrovský běh ve Svatém Mikuláši. Před svou kutnohorskou premiérou však v letošním roce naběhal téměř tisíc pět se kilometrů, což se pak pozitivně projevilo v samotném závodě, když s časem 57:10 min. skončil mezi všemi 248 startujícími na 73. příčce.

O týden později zavítal L. Hájek za stejným účelem na Kolínsko, kde prožil další běžeckou novinku, a sice pátý ročník závodu s názvem Veltrubská desítka. I tam se dostal s tempem pod pět minut na kilometr, aby dosáhl celkového času 47:51 min.

Ve Veltrubech závodil i jeho dvanáctiletý syn M. Hájek, který na kratší čtyřkilometrové trati vyhrál s dvouminutovým náskokem žákovskou kategorii a celkově s dospělými doběhl na šesté příčce, když by například v ženské kategorii bral bronzovou medaili a mezi muži obsadil čtvrtou pozici.