Až chyba v komunikaci pomohla Chotusicím překonat čaroděje

28. 4. 2018

Byl jako zeď, protihráče přiváděl k zoufalství a patřil k nejlepším hráčům zápasu. Přesto ani famózní výkon brankáře M. Dlouhého neposunul fotbalisty Červených Janovic k úspěchu nad Chotusicemi.

19. kolo
sobota 28. dubna 2018 od 17.00 hodin
Červené Janovice – Chotusice 1:3 (0:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Chotusice 1:3 (0:1). Foto: Pavla HájkováDomácí tým si vzhledem k předchozím jarním výsledkům dělal zálusk na další body, ovšem brzy poznal, že chotusické mužstvo má svoji kvalitu a jeho postavení v tabulce okresního přeboru neodpovídá hře předvedené v Červených Janovicích.

Na nedostatek práce si tak nemohl vůbec stěžovat červenojanovický brankář M. Dlouhý, jenž častokrát musel vytasit sérii vynikajících zákroků. Přes územní převahu hostů se činil i jeho spoluhráč na opačné straně hřiště R. Menšík, který v polovině prvního poločasu chytil střeleckou slinu, avšak trefit takzvané zařízení nedokázal.

V úvodním dějství se tak skóre změnilo pouze jednou, když chotusický kapitán L. Fedorovič potrestal v 28. minutě soupeřovu defenzivní chybu v komunikaci. „To je tak, když mluví, kdo nemá,“ zlobil se brankář Matěj Dlouhý o poločasové přestávce na spoluhráče L. Hájka, kvůli kterému přestal stoper V. Bouma hrát v domnění, že gólman za ním situaci vyřeší.

Po změně stran v 57. minutě navýšil vedení Chotusic technickou střelou na zadní tyč T. Hronek. Nicméně Červené Janovice udržel ve hře o body R. Menšík, který při přímém kopu v 60. minutě předvedl, co odkoukal od fotbalového mistra C. Ronalda. Kontaktní branka ale brzy vzala za své, protože v 63. minutě rozvlnil síť po rychlém brejku R. Goliáš. A když R. Menšík ve své další šanci po kolmici L. Červinky selhal a M. Dlouhý vychytal například J. Goliáše na zasloužené výhře Chotusic 3:1 se už nic nezměnilo.

Ani po zápase fotbalové hřiště v Červených Janovicích neosiřelo, protože v jeho areálu začalo večerní pálení čarodějnic.

Branky: 60. R. Menšík - 28. L. Fedorovič, 57. T. Hronek, 63. R. Goliáš. Rozhodčí: D. Mucha (Čáslav) - P. Procházka (Vrdy), D. Lengál (Vrdy).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, J. Hájek, R. Vavřina - L. Červinka, M. Liberský, J. Víta, L. Menšík, J. Zelený - R. Menšík. Střídali: J. Červinka, P. Pallendal. Připraven byl: A. Dlouhý. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Církvice - Č. Janovice (sobota 5. května od 17.00 hodin).

Další výsledky 19. kola okresního přeboru: Zbraslavice - Církvice 1:4, Suchdol - Sázava B 6:2, Kutná Hora B - Malín 3:4 pk, Uhlířské Janovice B - Paběnice 2:1, Vrdy - Malešov 4:0, Nové Dvory - Sedlec 1:0 pk. (lh)