Boj o poslední flek zvládla lépe Kačina. A přispěla k objevu

5. 5. 2018

Červenojanovická fotbalová rezerva se po minulém utkání propadla na úkor Kačiny na samé dno tabulky čtvrté třídy a právě na hřišti ve Svatém Mikuláši se odehrál souboj dvou devítibodových mužstev.

17. kolo
sobota 5. května 2018 od 17.00 hodin
Kačina - Červené Janovice B 5:0 (1:0)

Fotbalové hřiště na Kačině. Foto: Luboš HájekHosté přijeli v nevýhodě, protože řešili souběh áčka v Církvici, a podle toho to také vypadalo na hrací ploše. „Celou dobu jsme se bránili. Naštěstí soupeř nám nebyl schopný dát za první poločas víc než jeden gól,“ uvedl červenojanovický obránce Vladimír Zdeněk.

Ve druhé půli už to bylo z pohledu jeho týmu horší. „Došly nám síly, zatímco Kačina prostřídala a měla tím pádem větší šanci nás utahat,“ dodal Vladimír Zdeněk.

I přes vysokou porážku našel vedoucí červenojanovického mužstva pozitiva. „Na vyloženě béčko to byl hodně dobrý výkon. Měli jsme úžasný první poločas, ale po změně stran nám došly síly,“ projevil spokojenost Oldřich Menšík, který jako jediný náhradník hostů musel po změně stran zaskočit za zraněného R. Sedláčka.

Oba zástupci Červených Janovic nezapomněli pochválit gólmana J. Polzera, protože si ve své premiéře mezi tyčemi počínal velice dobře. „Objevili jsme nového brankáře. Chytlo ho to. Dokonce si vzal domů vyprat dres s tím, že to příště zase zkusí,“ řekli Vladimír Zdeněk a Oldřich Menšík.

Branky: 17. L. Linek, 60. M. Klička, 67. M. Horáček, 75. P. Kopsrd, 85. J. Machovský. Rozhodčí: M. Semirád (Městec Králové).

Č. Janovice B: J. Polzer - V. Zdeněk, P. Šanda, R. Mutl, D. Jehlička - M. Zdeněk, R. Blažek, Z. Zelinka, T. Filip - R. Sedláček, A. Dlouhý. Střídal: O. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Rataje n. S. (sobota 12. května od 17.00 hodin).

Další výsledky 17. kola IV. třídy, sk. B: Nepoměřice - Kaňk B 1:7, Rataje n. S. - Soběšín 2:1, Paběnice B - Křesetice B 4:0. (lh)