Čekání na mistrovský zápas se prodloužilo do poloviny září

16. 9. 2017

Kvůli podmáčenému terénu odložený zápas s Kaňkem B a odhlášení zručské rezervy ze soutěže. To byly dva důvody, proč červenojanovické béčko odstartovalo novou sezonu neobvykle až v polovině září.

3. kolo
sobota 16. září 2017 od 17.00 hodin
Červené Janovice B – Křesetice B 2:2 (1:2), na penalty 4:2

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Křesetice B 3:2 pk (1:2). Foto: Michal JarůněkNatěšení hráči na protivníka z Křesetic vlétli, měli míč pod kontrolou, ovšem nebylo jim to nic platné. Hosté totiž v první půli dvakrát během čtyř minut poslali míč mezi tyče a pokaždé to skončilo gólem. Až zdravé naštvání R. Blažka na své spoluhráče pomohlo domácímu kolektivu ke kontaktní brance, o kterou se právě po přihrávce R. Blažka zasloužil L. Červinka.

Ve druhém poločase se červenojanovický tým pustil do obléhání křesetické svatyně, nicméně nesměl zapomínat na zadní vrátka, protože především náhradník M. Jarůněk se vydával po pravé lajně na zteč. Přestože minimálně jednou to zavánělo penaltou, střelecká listina se změnila po nádherném momentu na opačné straně hřiště: J. Víta našel zpětnou přihrávkou M. Liberského a ten nechytatelným volejem pod břevno vyrovnal.

Více branek už diváci neviděli, a tak o bonusovém bodu navíc musely rozhodnout pokutové kopy. V nich bylo jasno už ve čtvrté sérii - zatímco červenojanovičtí fotbalisté zůstali stoprocentní, dva křesetičtí exekutoři vůbec netrefili 'zařízení'.

Branky: 40. L. Červinka, 67. M. Liberský - 29. V. Pokorný, 33. A. Franc. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Penaltový rozstřel: R. Mutl (proměnil), L. Červinka (proměnil), L. Hájek (proměnil), R. Vavřina (proměnil) - P. Hrbek (proměnil), A. Franc (proměnil), A. Budínek (přestřelil), J. Graver (vedle).

Č. Janovice B: J. Hájek - R. Mutl, T. Filip, L. Hájek, P. Pallendal - R. Blažek, I. Hájek, J. Víta, L. Červinka - M. Liberský, A. Dlouhý. Střídali: D. Dvořák, J. Zelený, Z. Zelinka, R. Vavřina. Mužstvo vedli: I. Hájek, R. Vavřina, J. Víta.

Příští zápas: Soběšín - Č. Janovice B (neděle 24. září od 16.30 hodin).

Další výsledky 3. kola IV. třídy, sk. B: Rataje n. S. - Kaňk B 3:2 pk, Paběnice B - Nové Dvory B 1:0, Močovice - Nepoměřice 3:1.