Chotusická letka byla v pohotovosti maximálně dvacet minut

1. 10. 2017

První výhru v novém angažmá mohl slavit trenér F. Onderka. V Sedlci se na lavičce Chotusic ještě rozkoukával, v následujícím duelu s Červenými Janovicemi už plácal své svěřence po ramenou a děkoval jim za tři body.

6. kolo
neděle 1. října 2017 od 16.00 hodin
Chotusice – Červené Janovice 5:1 (3:1)

Mistrovské utkání Chotusice - Červené Janovice 5:1 (3:1). Foto: Pavla HájkováPouze dvacet minut dokázali fotbalisté Červených Janovic udržet krok s domácím týmem. Následně vyklidili pozice a marně chtěli navázat na sympatický výkon z úvodu zápasu.

„Pokud bychom vydrželi celé utkání, mohli jsme to Chotusicím více znepříjemnit. V kabině jsme si řekli, jak chceme hrát, a po dvaceti minutách se to zhroutilo," řekl červenojanovický trenér Ivoš Hájek pro zpravodajský server Svoboda.info.

V tabulce okresního přeboru se Červené Janovice už tři týdny krčí s jedním bodem na posledním místě a soupeři se jim pomalu, ale jistě vzdalují.

„Leží na nás deka, nepřišly nám ani posily. K tomu marodka a na hřiště musí jít kluci, kterým je přes čtyřicet. Jako nováček si vybíráme daň, v některém zápase bychom se potřebovali chytit,“ vyjádřil se pro jmenované médium Ivoš Hájek.

Jestliže chotusický kouč F. Onderka se radoval z prvního vítězství v novém působišti, tak v červenojanovickém dresu si premiérových deset minut v okresním přeboru 'odkroutil' béčkař R. Mutl.

Branky: 6., 44. L. Tuzar, 28. J. Procházka, 49. T. Hronek, 70. J. Havránek - 10. R. Menšík. Rozhodčí: A. Sojka (Uhlířské Janovice), M. Pospíšil (Vrdy), J. Uher (Uhlířské Janovice).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, D. Uher, J. Červinka, P. Pallendal - L. Červinka, D. Hájek, R. Vavřina, D. Dvořák - V. Bouma, R. Menšík. Střídali: J. Zelený, J. Víta, R. Mutl. Připraven byl: D. Jehlička. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Církvice (sobota 7. října od 13 hodin).

Další výsledky 6. kola okresního přeboru: Církvice - Zbraslavice 3:1, Paběnice - Uhlířské Janovice B 2:0, Malešov - Vrdy 1:2, Sedlec - Nové Dvory 1:3, Sázava B - Suchdol 4:1, Malín - Kutná Hora B 4:0. (lh)