Církvice měla nahráno, pohodu v obraně si mohla dovolit

7. 10. 2017

Krutou realitu okresního přeboru stále důkladněji poznávají fotbalisté Červených Janovic. Když se k tomu přidala v utkání s Církvicí 'střelba' do vlastních řad, nemohlo to dopadnout dobře. A také nedopadlo.

7. kolo
sobota 7. října 2017 od 13.00 hodin
Červené Janovice – Církvice 1:6 (0:3)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Církvice 1:6 (0:3). Foto: Pavla HájkováDomácí celek vstupoval do souboje s dalším nováčkem nejvyšší okresní fotbalové soutěže v hodně okleštěné sestavě, a dokonce sháněl některé hráče na poslední chvíli. Nedůstojná kompletace základní jedenáctky se projevila v samotném zápase, kdy hned první půle výsledkově určila vítěze. V hostujícím dresu řádil P. Dušek, v loňském ročníku nejlepší střelec třetí třídy.

Pro Červené Janovice to bylo vzhledem k herní snaze poskládané sestavy přece jen kruté poločasové skóre, avšak po přestávce se toho příliš nezměnilo. Církvice, vědoma si dostatečného náskoku, mohla hrát v naprostém klidu, zvlášť když si L. Červinka pustil pusu na špacír, neudržel sprosté slovo mužského rodu a rozhodčí J. Řípa ho za to v 55. minutě vyloučil.

Občas si hosté při početní výhodě ale udělali v obraně až příliš velkou pohodu a sami se dostali do problémů. Z nabídnutých šancí dokázal skórovat pouze L. Menšík, a tak červenojanovické mužstvo muselo spolknout v okresním přeboru další hořkou pilulku v podobě vysoké domácí porážky 1:6.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený L. Červinka z Červených Janovic dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora za hanlivou urážku hlavního rozhodčího J. Řípy v přerušené hře pětizápasový nepodmíněný trest.

Branky: 71. L. Menšík - 10., 29., 44. P. Dušek, 51. J. Křížek z penalty, 67. K. Němec, 88. M. Vocl. Rozhodčí: J. Řípa (Hlízov) - P. Procházka (Vrdy), J. Šanda (Hlízov). ČK: 55. L. Červinka (Č. Janovice).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, D. Uher, D. Dvořák - L. Červinka, T. Menšík, R. Vavřina, J. Zelený  - J. Víta, D. Jehlička. Střídali: L. Menšík, R. Mutl. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Sázava B - Č. Janovice (neděle 15. října od 15.30 hodin).

Další výsledky 7. kola okresního přeboru: Vrdy - Sedlec 1:2, Uhlířské Janovice B - Malešov 1:2 pk, Kutná Hora B - Paběnice 3:2 pk, Suchdol - Malín 3:5, Zbraslavice - Sázava B 2:3, Nové Dvory - Chotusice 3:1. (lh)