Další rána: hranici sto inkasovaných branek prolomil Malešov

2. 6. 2018

Marnost nad marnost. To platilo pro fotbalisty Červených Janovic v duelu s Malešovem. Sice proti němu začali sympaticky a vypadalo to nadějně, ale pak přišly tři rychlé góly a po dvaceti minutách byli psychicky dole.

24. kolo
sobota 2. června 2018 od 14.00 hodin
Červené Janovice – Malešov 2:5 (0:4)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Malešov 2:5 (0:4). Foto: Pavla HájkováČervené Janovice ztratily po minulém derby s Paběnicemi teoretickou naději na záchranu v okresním přeboru a nyní musely přetrpět další 'chuťovku': Malešov prolomil jejich hranici sto inkasovaných branek. Přispěl k tomu i vlastním gólem na konci prvního poločasu L. Hájek, který nešikovně srazil míč do sítě po centru M. Lambeva.

Červenojanovičtí fotbalisté si v letošní sezoně moc radosti neužili, a tak v utkání s Malešovem vnímali velice pozitivně alespoň to, že vyhráli druhý poločas v poměru 2:1. Zařídil to R. Menšík, když si druhou trefu připsal z pokutového kopu za zákrok na R. Vavřinu. Už v první půli kopali penaltu také hosté, kdy M. Lambev potrestal faulujícího M. Liberského.

Zatímco se domácí hráči dostali s přibývajícími minutami do hry a snažili se co nejvíce zkorigovat nepříznivý výsledek, vřít to naopak začalo v malešovském kolektivu. Dokonce došlo na slovní přestřelku mezi trenérem J. Škramovským a stoperem R. Barenčíkem, což bylo v 83. minutě za rozhodnutého stavu 2:5 hodně překvapivé a pro někoho i úsměvné.

Malešovský kouč se naopak snažil podržet útočníka M. Škrobáka. Ten se dostal do minimálně pěti velmi dobrých střeleckých pozic, ale brankáře M. Dlouhého nepřekonal ani jednou. Z pohledu Červených Janovic by se slušelo dodat: „Ještě že tak!“ A to ještě za hosty nenastoupily opory jako M. Papoušek, M. Poklop či J. Výborný.

Branky: 64., 83. R. Menšík (jednou z penalty) - 14. P. Železný, 18., 21. M. Lambev (jednou z penalty), 43. vlastní (L. Hájek), 60. V. Hruška. Rozhodčí: J. Babák (Damírov) - L. Kocourek (Uhlířské Janovice), J. Rejhon (Sázava).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, J. Červinka, D. Uher, R. Vavřina - L. Červinka, T. Menšík, J. Víta, D. Dvořák, M. Liberský - R. Menšík. Připraven byl: A. Dlouhý. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Sedlec (sobota 9. června od 14.00 hodin).

Další výsledky 24. kola okresního přeboru: Vrdy - Kutná Hora B 1:0, Sedlec - Zbraslavice 0:1, Paběnice - Církvice 3:2 pk, Malín - Sázava B 4:0, Chotusice - Uhlířské Janovice B 1:3, Nové Dvory - Suchdol 3:2. (lh)