Den vítězství? S tím neměly Vrdy vůbec žádný problém

8. 5. 2018

Jasného favorita měla sváteční dohrávka prvního jarního kola okresního přeboru mezi Červenými Janovicemi a Vrdy. Vždyť se střetly celky z obou pólů tabulky, které od sebe dělilo propastných osmatřicet bodů.

14. kolo
úterý 8. května 2018 od 15.00 hodin
Červené Janovice - Vrdy 0:7 (0:2)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Vrdy 0:7 (0:2). Foto: Pavla HájkováViditelný rozdíl v herní kvalitě byl na Den vítězství patrný hned od úvodních minut. Domácí hráči se soustředili na bránění a na to, aby inkasovali co nejméně gólů. V prvním poločase ještě udrželi přijatelné manko, ovšem po přestávce už skóre narostlo jednoznačně ve prospěch Vrdů.

Kanonýrem utkání se stal J. Nesládek, který se čtyřmi trefami vyšvihl do čela střelecké tabulky okresního přeboru před červenojanovického snipera R. Menšíka. Ten svému mužstvu opět chyběl ze zdravotních důvodů a nemohl se tak utkat v přímém souboji s nyní již dvacetigólovým J. Nesládkem.

Červené Janovice působily v útoku ještě bezradněji než před třemi dny v Církvici. „K ohrožení brány soupeře měl nejblíže leda tak brankář Pepa Hájek z výkopu,“ glosoval dění na hřišti domácí obránce Radek Vavřina. Vrdy prostě byly kvalitou hry úplně jinde...

Branky: 11., 19., 70., 90. J. Nesládek (jednou z penalty), 50. A. Vavřina, 62. J. Růžička, 87. T. Petr. Rozhodčí: J. Volenec (Vlkaneč) - T. Volenec (Vlkaneč), K. Kafka (Sedlec).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, J. Červinka, R. Vavřina - J. Zelený, T. Menšík, J. Víta, D. Uher, D. Dvořák - M. Dlouhý. Střídali: P. Pallendal, R. Mutl. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Sázava B (sobota 12. května od 14.00 hodin).

Další výsledky 14. kola okresního přeboru: Sázava B - Sedlec 6:2, Církvice - Nové Dvory 3:5, Zbraslavice - Uhlířské Janovice B 2:1, Suchdol - Kutná Hora B 3:0, Chotusice - Paběnice 4:3 pk, Malín - Malešov 3:2. (lh)