Derby se Zbraslavicemi si opět zasloužilo motivační složku

21. 4. 2018

Na podzim se finanční odměna pro fotbalisty Červených Janovic za výhru se Zbraslavicemi minula účinkem, ovšem v jarní odvetě už jiná motivace zafungovala. Podnikatel R. Mutl ocenil tři body sudem piva.

18. kolo
sobota 21. dubna 2018 od 14.00 hodin
Červené Janovice – Zbraslavice 3:1 (2:1)

cj-zbraslavice-20180421-10.jpgDerby okresního přeboru se vyvíjelo lépe pro hosty, kteří převzali aktivitu a v 11. minutě otevřeli skóre po přímém kopu M. Černohlávka. Pro další vývoj zápasu bylo důležité, že se červenojanovickému mužstvu podařilo brzy vyrovnat, to když si v 18. minutě skvěle vyhověli L. a R. Menšíkovi. Takzvaně zpátky na koně se domácí hráči dostali před poločasovou přestávkou po hrubce stopera Z. Lance, který namazal míč R. Menšíkovi a ten v 39. minutě vstřelil svůj druhý gól.

Největší tlak Zbraslavice vyvinuly v úvodu druhé půle, ovšem ve dvou vyložených šancích je vychytal výborný brankář M. Dlouhý, nebo jen mimo tyče zacílil levačkou D. Klečák. Pak už se ze strany hostů jednalo pouze o zoufalé pokusy, s nimiž takticky hrající Červené Janovice neměly problémy. Naopak to byl R. Menšík, který v 90. minutě zkompletoval hattrick a definitivně rozhodl o vítězství svého celku.

Jarní vizitka odepisovaných Červených Janovic v okresním přeboru: čtyři zápasy, osm bodů!

Branky: 18., 39., 90. R. Menšík - 11. M. Černohlávek. Rozhodčí: V. Müller (Močovice) - L. Ledvina (Křesetice), J. Řípa (Hlízov).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, J. Červinka, R. Vavřina - L. Červinka, T. Menšík, J. Víta, L. Menšík, D. Dvořák - R. Menšík. Střídal: D. Uher. Připraveni byli: A. Dlouhý, J. Hájek. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Chotusice (sobota 28. dubna od 17.00 hodin).

Další výsledky 18. kola okresního přeboru: Malešov - Nové Dvory 3:1, Paběnice - Vrdy 2:3 pk, Malín - Uhlířské Janovice B 3:2, Církvice - Suchdol 1:0, Chotusice - Sedlec 4:2, Sázava B - Kutná Hora B 2:1. (lh)