Hlubokou ránu z Lorce zahojila v odvetě dvoubodová náplast

7. 4. 2018

Úplně jiný zápas odehráli fotbalisté Červených Janovic po sedmi měsících s kutnohorskou rezervou. Jestliže na podzim v Lorci utrpěli debakl 1:9, tak v jarní odvetě se pochlapili a vybojovali dvoubodové vítězství.

16. kolo
sobota 7. dubna 2018 od 16.30 hodin
Červené Janovice – Kutná Hora B 1:1 (1:0), na penalty 4:3

Mistrovské utkání Červené Janovice - Kutná Hora B 2:1 pk (1:0). Foto: Pavla HájkováSparťané soupeře loni na začátku září vyučovali, ale tentokrát narazili na tuhý odpor. Červenojanovičtí hráči se minulý víkend v Uhlířských Janovicích osvěžili první výhrou v okresním přeboru a dostali chuť na další. Jejich záměr jim dlouhou dobu vycházel, i když nakonec nedopadl na sto procent.

Domácí mužstvo dostal v 15. minutě po přihrávce R. Vavřiny do vedení R. Menšík. Pak se však po většinu času bránilo převaze protivníka, a to zejména ve druhém poločasu. V 50. minutě po výborném zákroku brankáře M. Dlouhého bez úhony přečkalo i penaltu, ale stejnou výhodu hosté dostali po nápovědě asistenta rozhodčího D. Lengála také v 86. minutě a tu již proměnili ve vyrovnání.

V penaltovém rozstřelu byla bodu navíc blíže v první fázi kutnohorská rezerva, ovšem v páté a šesté sérii se karta obrátila a Červené Janovice mohly začít slavit.

Branky: 15. R. Menšík - 86. J. Michálek z penalty. Rozhodčí: D. Mucha (Čáslav) - K. Kafka (Sedlec), D. Lengál (Vrdy).

Penaltový rozstřel: L. Menšík (břevno), J. Červinka (proměnil), R. Menšík (přestřelil), R. Vavřina (proměnil), V. Bouma (proměnil), L. Červinka (proměnil) - J. Kraus (proměnil), O. Nedvěd (tyč), O. Lodinský (proměnil), F. Berka (proměnil), J. Michálek (neproměnil), F. Kopecký (břevno).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, J. Červinka, R. Vavřina - L. Červinka, T. Menšík, J. Víta, L. Menšík, P. Pallendal - R. Menšík. Střídali: J. Zelený, D. Uher. Připraven byl: D. Jehlička. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Suchdol - Č. Janovice (sobota 14. dubna od 16.30 hodin).

Další výsledky 16. kola okresního přeboru: Chotusice - Malešov 0:1, Paběnice - Sedlec 4:0, Malín - Nové Dvory 3:1, Církvice - Uhlířské Janovice B 3:0, Zbraslavice - Suchdol 0:4, Sázava B - Vrdy 1:3. (lh)