Jedna velká katastrofa: sparťané udělili první lekci v okrese

9. 9. 2017

Okresní přebor z té horší stránky poznali už ve třetím kole fotbalisté Červených Janovic. Nováček utrpěl v Lorci ostudný debakl s velmi aktivní kutnohorskou rezervou. S tímto mužstvem to však nebylo poprvé.

3. kolo
sobota 9. září 2017 od 17.00 hodin
Kutná Hora B – Červené Janovice 9:1 (7:1)

Mistrovské utkání Kutná Hora B - Červené Janovice 9:1 (7:1). Foto: Pavla HájkováV posledním vzájemném utkání před necelými dvěma roky vyhráli sparťané v Červených Janovicích pohárové čtvrtfinále 11:1 a na podobný výsledek velmi kvalitně zadělali také v domácím prostředí. Ještě před vypršením úvodní čtvrthodiny vedli 4:1 a do konce prvního poločasu skóre navýšili na 7:1.

„Jedna velká katastrofa. Snad se z toho brzy vzpamatujeme,“ podotkl červenojanovický kapitán a autor jediné branky hostů Robert Menšík.

Jeho tým po zlepšení hry ve druhé půli alespoň odvrátil potupnou desítku. Tu nechtěl dopustit ani náhradní brankář J. Hájek, který po změně stran nahradil mezi tyčemi M. Dlouhého, jenž se místo vystřídaného V. Boumy posunul do středu zálohy.

Branky: 10., 19., 41. L. Marek, 5., 14. J. Svoboda, 7., 66. C. Jarkuliš, 25. S. Lebeda, 75. J. Kraus z penalty - 8. R. Menšík. Rozhodčí: F. Křívka (Radim).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, J. Červinka, V. Bouma, D. Dvořák - L. Červinka, D. Uher, R. Vavřina, D. Hájek - M. Pašiak, R. Menšík. Střídali: J. Hájek, J. Víta, D. Jehlička. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Suchdol (sobota 16. září od 14 hodin).

Další výsledky 3. kola okresního přeboru: Malešov - Chotusice 1:2, Sedlec - Paběnice 2:1, Vrdy - Sázava B 3:0 kont. (hosté nepřijeli), Uhlířské Janovice B - Církvice 2:4, Suchdol - Zbraslavice 4:0, Nové Dvory - Malín 2:1 pk. (lh)