Konec čekání: po čtrnácti letech zpět v okresním přeboru

Své účinkování po třetím postupu do okresního přeboru v padesátileté historii klubu začali fotbalisté Červených Janovic na 'letišti' ve Vrdech, na jednom z nejhezčích a zároveň největších hřišť na Kutnohorsku.

1. kolo
sobota 26. srpna 2017 od 17.00 hodin
Vrdy – Červené Janovice 3:1 (0:1)

Mistrovské utkání Vrdy - Červené Janovice 3:1 (0:1). Foto: Pavla HájkováHostům se díky shovívavosti trojice delegovaných rozhodčích i soupeře vyplatilo do posledních chvíle čekat na příjezd brankáře M. Dlouhého, který již v dresu vyskočil z auta rovnou na hrací plochu. Že nebyl rozchytaný, mu nevadilo, protože právě on měl největší podíl na tom, že Červené Janovice po první půli překvapivě vedly jednogólovým rozdílem.

První tři těžké zákroky si v rychlém sledu připsal po čtvrthodině hry, aby z následného protiútoku nechal vyniknout svou slabší levačku T. Menšík - a první červenojanovická branka po návratu po čtrnácti letech do nejvyšší okresní soutěže byla na světě. Další šance na obou stranách na sebe nenechaly dlouho čekat, ale výsledek se už do poločasové přestávky nezměnil.

Ve druhém dějství se hrálo pouze na jednu bránu. Největší překážkou pro Vrdy zůstal gólman M. Dlouhý, avšak ani on již na všechno nestačil. Fotbalovější domácí mužstvo trpělivě dobývalo jeho svatyni a nakonec se radovalo ze zaslouženého obratu skóre.

Červené Janovice představily v utkání dvě nové posily: M. Pašiaka z Ajaxu Štrampouch a T. Plašila z FK Újezd nad Lesy. A to ještě nemohl přijet T. Kabíček, jenž dříve kopal za ČAFC Praha.

Pozápasové ohlasy

Jiří Luňáček, útočník Slavoje Vrdy: „První poločas na šance 18:2 a skóre 0:1, druhý poločas na šance 18:0 a konečné skóre 3:1. U nich to bude horší!“

Robert Menšík, kapitán Sokola Červené Janovice: „Zamkli jsme se na vlastní půlce a vyráželi k brejkům, měli jsme tam několik šancí ke skórování. Drtivou většinu zápasu jsme se ale bránili. Domácí měli hodně šancí, ale většinou ani netrefili bránu, když ano, podržel nás gólman. Možná kdybychom neinkasovali vyrovnávací branku tak brzo ve druhém poločase a potom nehráli ustrašeně, mohli jsme nějaký bod uhrát.“

Branky: 49. J. Šindelář, 67., 86. J. Nesládek - 17. T. Menšík. Rozhodčí: P. Poklop (Krchleby), J. Kučera (Čáslav), E. Herda (K. Hora).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, J. Červinka, V. Bouma, D. Dvořák - L. Červinka, T. Menšík, T. Plašil, M. Pašiak, R. Vavřina - R. Menšík. Střídali: D. Hájek, T. Dvořák, J. Zelený. Připraveni byli: J. Hájek, J. Víta. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - U. Janovice B (neděle 3. září od 17 hodin).

Další výsledky 1. kola okresního přeboru: Paběnice - Chotusice 2:1, Malešov - Malín 1:0, Sedlec - Sázava B 2:0, Nové Dvory - Církvice 4:0, Uhlířské Janovice B - Zbraslavice 3:0, Kutná Hora B - Suchdol 1:2 pk.