Konečně! První výhra v okrese se zrodila v Uhlířských Janovicích

Jediný bod na podzim uhrály Červené Janovice s uhlířskojanovickou rezervou a právě na jejím hřišti zahájily jarní část okresního přeboru, když jejich úvodní duel s Vrdy byl kvůli nezpůsobilému terénu odložen.

15. kolo
sobota 31. března 2018 od 15.00 hodin
Uhlířské Janovice B – Červené Janovice 1:2 (1:1)

Mistrovské utkání Uhlířské Janovice B - Červené Janovice 1:2 (1:1). Foto: Pavla HájkováTaké fotbalové hřiště v Uhlířských Janovicích bylo na hranici regulérnosti a navíc začalo pršet. To ale hostům tolik nevadilo. Naopak. V souboji dvou nejslabších týmů tabulky si připsali vůbec první vítězství v nejvyšší okresní soutěži.

Všem třem gólům předcházela standardní situace. Nejdříve uhlíři využili nacvičený signál při rohovém kopu a ujali se v 19. minutě vedení. Pak byli rádi, že za faul na R. Menšíka ve vyložené šanci nemusel jít předčasně do šatny brankář D. Záruba, který dostal v 37. minutě jen žlutou kartu. Nicméně hráči Červených Janovic 'křivdu' záhy vydýchali, neboť z následného přímého kopu vyrovnal právě R. Menšík.

Přestože se domácí celek hnal po většinu zbývajícího času za vítězstvím, udeřilo na druhé straně. V 86. minutě si levý obránce R. Vavřina naběhl na rohový kop J. Červinky a svou slabší pravou nohou trefil první červenojanovickou výhru v okresním přeboru v sezoně 2017/2018. Už u toho nebyl M. Pašiak, který v zimní přestávce přestoupil do Paběnic.

Branky: 19. M. Veliký - 38. R. Menšík, 86. R. Vavřina. Rozhodčí: J. Řípa (Hlízov) - R. Pařez (Suchdol), K. Kafka (Sedlec).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, J. Červinka, R. Vavřina - L. Červinka, T. Menšík, J. Víta, L. Menšík, J. Zelený - R. Menšík. Střídali: P. Pallendal, D. Uher. Připraven byl: A. Dlouhý. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Kutná Hora B (sobota 7. dubna od 16.30 hodin).

Další výsledky 15. kola okresního přeboru: Suchdol - Chotusice 1:0, Kutná Hora B - Zbraslavice 1:2, Vrdy - Církvice 5:0, Sedlec - Malín 5:3, Malešov - Paběnice 2:1, Nové Dvory - Sázava B 5:0. (lh)