Malínské vítězství se rodilo těžce, než začal řádit kat Anty

21. 10. 2017

Spoluhráče nenechal ve štychu bývalý fotbalový brankář Červených Janovic M. Valenta. Přestože téměř před dvěma roky chytal naposledy a následně ukončil kariéru, proti Malínu se opět postavil mezi tyče.

9. kolo
sobota 21. října 2017 od 12.30 hodin
Červené Janovice – Malín 2:6 (1:2)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Malín 2:6 (1:2). Foto: Pavla HájkováPo rozpačitém vstupu do sezony chytili hosté fazónu a čtyřmi výhrami za sebou vystoupali v tabulce okresního přeboru na třetí místo. Prodloužit úspěšnou sérii na hřišti jednobodového soupeře tak bylo jejich povinností.

Při volební absenci J. Hájka a zranění ramena M. Dlouhého znamenal nečekaný návrat gólmana pozitivní impuls pro domácí tým. M. Valenta totiž předvedl, že přes zdravotní problémy s koleny stále nepatří do starého železa a také si, jak se říká, dobře postavil tyče. Když se k němu velmi dobrou osobní obranou nebezpečného útočníka M. Antoše přidal zejména v prvních čtyřiceti minutách D. Dvořák, Malín dlouho marně dobýval červenojanovickou svatyni. A v 33. minutě se navíc dostal do úzkých, protože z ojedinělé ofenzivní protiakce skóroval M. Dlouhý.

Hosty to z míry nevyvedlo a dál trpělivě útočili. Odměnou jim byl do poločasové pauzy rychlý obrat skóre, o nějž se v 42. a 45. minutě přízemními projektily zpoza šestnáctky zasloužili M. Richtár a M. Antoš.

Hned v úvodu druhé půle ještě nepříjemnou střelou zahrozil domácí stoper J. Červinka, ale potom už začal řádit hráč s divizními zkušenostmi M. Antoš. Byl to on, kdo dovedl hosty k pohodovému vítězství. I když... Jiskřičku naděje pro Červené Janovice vykřesal v 65. minutě R. Vavřina, který po centru V. Boumy snížil na 3:2, ovšem malínský kat třemi góly v závěrečné fázi utkání neměl žádné slitování.

Branky: 33. M. Dlouhý, 65. R. Vavřina - 42. M. Richtár, 45., 53., 82., 88., 89. M. Antoš. Rozhodčí: R. Pařez (Suchdol) - L. Ledvina (Křesetice), E. Herda (Kutná Hora).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, J. Červinka, D. Dvořák, V. Bouma, J. Zelený - D. Hájek, T. Menšík, L. Menšík, R. Vavřina - M. Dlouhý. Střídali: J. Víta, D. Uher. Připraven byl: D. Jehlička. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Paběnice - Č. Janovice (sobota 28. října od 16 hodin na umělé trávě v Kutné Hoře).

Další výsledky 9. kola okresního přeboru: Kutná Hora B - Sedlec 1:3, Vrdy - Chotusice 2:1 pk, Uhlířské Janovice B - Nové Dvory 1:2, Suchdol - Malešov 2:0, Zbraslavice - Paběnice 1:0, Církvice - Sázava B 3:1. (lh)