Malínskou pohodovou kanonádu ozdobily dvě povedené rabony

19. 5. 2018

Inkasovat co nejméně branek si dali v Malíně za cíl fotbalisté Červených Janovic. V sestavě, kterou měli kvůli velkému množství omluvenek k dispozici, jim proti druhému týmu tabulky ani nic jiného nezbývalo.

22. kolo
sobota 19. května 2018 od 17.00 hodin
Malín – Červené Janovice 7:0 (3:0)

Mistrovské utkání Malín - Červené Janovice 7:0 (3:0). Foto: Tomáš HájekPremiérový start za červenojanovické áčko si v Malíně připsali hned tři hráči: P. Šanda, R. Blažek a J. Polzer, který se teprve podruhé ve své kariéře postavil mezi tři tyče. Ty si srovnal velice dobře, protože i díky nim hosté drželi bezbrankový stav až do 32. minuty. Pak třikrát za hranicí šestnáctky vypálil T. Vojtíšek a jednoznačný favorit utkání dal výsledku dobrý poločasový základ.

Ve zteči soupeřovy svatyně pokračovali domácí fotbalisté rovněž ve druhém dějství. Drtivá převaha jim přinesla další čtyři přesné trefy, o které se rovným dílem podělili D. Mukařovský a O. Vojtíšek. Nebývá to v těchto případech vůbec obvyklé, ale se sedmigólovým přídělem byla nakonec spokojena obě mužstva.

Zápas nabídl ve druhé půli krátce po sobě dvě sympatická gesta fair-play, které ovšem nenašla u hlavního rozhodčího J. Rejhona adekvátní odezvu. Nejdříve malínský náhradník P. Rezler všechny kolem sebe upozornil, že nebyl faulován v pokutovém území, přesto se penalta po předchozí signalizaci asistenta rozhodčího J. Uhra kopala - J. Málek napálil míč pouze do tyče a D. Mukařovský ho dorazil do sítě. Za několik dalších okamžiků se červenojanovický obránce R. Vavřina přiznal k vlastní teči balonu a tím i rohovému kopu, avšak rozehrávalo se od brány J. Polzera.

Ve druhém poločase byly k mání i dvě málo vídané fotbalové parády, to když se po půl hodině hry dostal na hřiště další malínský náhradník L. Vokoun. Ten vystřihl nádherné rabony, tedy kopy za stojnou nohou. Nejprve takto efektně řešil zakončení průniku do pokutového území, ale jen těsně zamířil nad břevno, a pak stejným způsobem centroval do šestnáctky soupeře.

Branky: 32., 33, 43. T. Vojtíšek, 56., 74. D. Mukařovský, 83., 89. O. Vojtíšek. Rozhodčí: J. Rejhon (Sázava) - J. Uher (Uhlířské Janovice), M. Navara (Kolín).

Č. Janovice: J. Polzer - L. Hájek, J. Červinka, P. Šanda, R. Vavřina - L. Červinka, D. Uher, J. Víta, R. Blažek, P. Pallendal - D. Jehlička. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Č. Janovice - Paběnice (sobota 26. května od 14.00 hodin).

Další výsledky 22. kola okresního přeboru: Sedlec - Kutná Hora B 2:1 pk, Malešov - Suchdol 2:3, Paběnice - Zbraslavice 4:0, Chotusice - Vrdy 4:3 pk, Nové Dvory - Uhlířské Janovice B 2:3 pk, Sázava B - Církvice 2:3 pk. (lh)