Očekávanou větrnou loterii v Močovicích předčila penaltová

29. 10. 2017

O intenzivnějším trénování pokutových kopů by měli uvažovat fotbalisté červenojanovického béčka. Na penaltový rozstřel u nich došlo letos na podzim už počtvrté a třikrát v nich prohráli, naposledy v Močovicích.

9. kolo
neděle 29. října 2017 od 14.30 hodin
Močovice – Červené Janovice 1:1 (0:1), na penalty 4:1

Ilustrační foto. Foto: archiv VLMFotbalu o poslední říjnové neděli vůbec nepřálo počasí, činila se především vichřice, která měla být v České republice nejhorší za posledních deset let. Hráči v Močovicích si ale víc stěžovali na podmáčený terén a déšť, navíc se utkání dohrávalo na hranici viditelnosti.

Pobyt na hrací ploše ve špatných klimatických podmínkách se fotbalistům prodloužil o penaltový rozstřel, který musel přinést rozuzlení nerozhodného stavu 1:1. V prvním poločase poslal hosty do vedení po samostatné akci M. Dlouhý a v úvodu druhé půle vyrovnal hezkou střelou z hranice velkého vápna M. Plánočka.

O další zápis se střelecká listina nerozšířila, i když minimálně dvě velké šance na to po změně stran byly. Močovický M. Lank špatně trefil tutovku od spoluhráče R. Topinky a v době, kdy červenojanovická rezerva hrála bez zraněného M. Dlouhého pouze v deseti, zahrozil hostující R. Vavřina. Ten ustál penaltový faul brankáře V. Müllera, ovšem následnou gólovou koncovku už nezvládl.

V pozápasových pokutových kopech měl jasně navrch domácí tým. Proměnil všechny penalty, zatímco dva ze tří červenojanovických střelců selhali. Jako jediný se trefil R. Blažek, který nakonec upřednostnil dohrání zápasu v Močovicích před návštěvou ligového duelu Sparta - Ostrava v Praze na Letné, kam se chystal po prvním poločase odjet se spoluhráči D. Dvořákem a I. Hájkem.

Branky: 51. M. Plánočka - 32. M. Dlouhý. Rozhodčí: T. Volenec (Vlkaneč).

Penaltový rozstřel: T. Petráček (proměnil), R. Topinka ml. (proměnil), J. Schovanec (proměnil), P. Varga (proměnil) - R. Mutl (přestřelil), R. Blažek (proměnil), J. Víta (neproměnil).

Č. Janovice B: J. Hájek - R. Mutl, D. Dvořák, R. Blažek, V. Zdeněk - J. Polzer, I. Hájek, J. Víta, D. Jehlička - M. Dlouhý, R. Vavřina. Střídali: M. Zdeněk, O. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Nepoměřice - Č. Janovice B (sobota 4. listopadu od 14 hodin).

Další výsledky 9. kola IV. třídy, sk. B: Nové Dvory B - Křesetice B 4:3, Paběnice B - Kačina 1:4, Nepoměřice - Soběšín 3:1. (lh)