Paběnický půltucet stvrdil definitivní konec v okresním přeboru

26. 5. 2018

Už i teoretickou naději na záchranu v okresním přeboru ztratili po zápase s Paběnicemi fotbalisté Červených Janovic. V derby měli k bodovému zisku hodně daleko, navíc opět prohráli dost výrazným rozdílem.

23. kolo
sobota 26. května 2018 od 14.00 hodin
Červené Janovice – Paběnice 0:6 (0:3)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Paběnice 0:6 (0:3). Foto: Pavla HájkováO tom, že Červené Janovice budou jasným sestupujícím do nižší soutěže, mnohé naznačila již podzimní část sezony. Nyní o tom nemůže nikdo pochybovat. Potvrdil to zápas s Paběnicemi, které stejně jako před týdnem v souboji béček předvedly velkou fotbalovou kvalitu a hráči působili velmi sehraně.

Nejhůře bylo domácímu celku docela brzy po úvodním výkopu, protože v rozmezí 12. a 16. minuty inkasoval třikrát. Naštěstí pro něj se pak paběnický gólostroj zastavil, avšak i tak hosté přidali stejný počet branek ve druhé půli. A to ještě mohl být faulující červenojanovický stoper V. Bouma rád, že od rozhodčího E. Herdy neuviděl v závěru zápasu druhou žlutou kartu.

O lepší okamžik z pohledu Červených Janovic se postaral R. Menšík, který chytrým kopem z téměř z poloviny hřiště orazítkoval za bezbrankového stavu míčem břevno, a za zaznamenání stála také jeho útočná souhra s L. Menšíkem, z které se ovšem nic neurodilo.

Branky: 12., 16. M. Votava, 13. Z. Král, 62. M. Růžička, 76., 85. D. Mužátko. Rozhodčí: E. Herda (Kutná Hora) - J. Uher, A. Sojka (oba Uhlířské Janovice).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, D. Uher, R. Vavřina - L. Červinka, Z. Zelinka, J. Víta, L. Menšík, A. Dlouhý - R. Menšík. Střídali: J. Červinka, R. Blažek. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Malešov (sobota 2. června od 14.00 hodin).

Další výsledky 23. kola okresního přeboru: Církvice - Malín 3:1, Zbraslavice - Malešov 2:0, Suchdol - Sedlec 2:3, Kutná Hora B - Nové Dvory 6:0, Uhlířské Janovice B - Vrdy 0:2, Sázava B - Chotusice 3:2. (lh)