Ratajský rozhodující úder přinesly dvě slepené branky

12. 5. 2018

Až překvapivě vyrovnaný byl souboj týmů, kterým patřily rozdílné póly tabulky nejnižší okresní fotbalové soutěže. První Rataje nad Sázavou si přijely pro povinné tři body na hřiště posledních Červených Janovic.

18. kolo
sobota 12. května 2018 od 17.00 hodin
Červené Janovice B – Rataje nad Sázavou 1:3 (1:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Rataje nad Sázavou 1:3 (1:1). Foto: Pavla HájkováO víkendu neměl v Červených Janovicích kdo hrát fotbal, a tak hned pět borců muselo po dohrání celého utkání áčka se sázavskou rezervou nastoupit na dalších devadesát minut za béčko: brankář J. Hájek, D. Dvořák a trojice matadorů - srdcařů J. Víta, L. Hájek a R. Vavřina, kterým letos bude dohromady 133 let.

To hosté měli ještě zajímavější věkovou statistiku, protože tři jejich nejstarší fotbalisté - J. Kocourek, I. Koldcsiter a I. Fencl - by v tomto roce společně oslavili 166. narozeniny.

V prvním poločase hrály hlavní roli penalty: po faulu J. Polzera poslal hosty do vedení M. Novotný a po pěti minutách si na druhé straně hrací plochy došel do pokutového území pro faul R. Vavřina, aby se z něho následně také stal úspěšný exekutor.

Rozhodující fáze zápasu se vešla mezi 59. a 60. minutu. V té době Rataje nad Sázavou vstřelily I. Fenclem a M. Novotným dvě branky, na něž domácí celek neměl sílu zareagovat.

Smolařem utkání byl D. Jehlička, kterého protihráč P. Čepelák napálil v každém poločase míčem tak, až mu vyrazil dech. Červenojanovický obránce se však v obou případech vždy 'oklepal' a pokračoval ve hře. Musel, neboť střídačka domácích zela prázdnotou.

Branky: 41. R. Vavřina z penalty - 36., 60. M. Novotný (jednou z penalty), 59. I. Fencl. Rozhodčí: T. Volenec (Vlkaneč).

Č. Janovice B: J. Hájek - L. Hájek, P. Šanda, D. Dvořák, D. Jehlička - J. Polzer, Z. Zelinka, J. Víta, R. Blažek, A. Dlouhý - R. Vavřina. Mužstvo vedl: I. Hájek.

Příští zápas: Paběnice B - Č. Janovice B (neděle 20. května od 17.00 hodin).

Další výsledky 18. kola IV. třídy, sk. B: Soběšín - Paběnice B 1:2 pk, Křesetice B - Močovice 5:4 pk, Kaňk B - Nové Dvory B 3:4. (lh)