Tempo hry překvapivě udávali fotbalisté Červených Janovic v Sázavě. Ovšem neprojevilo se to tím, že by na hřišti dominovali, nýbrž dokázali protivníka zaskočit uspávací taktikou. A ani jim to nedalo mnoho práce.

8. kolo
neděle 15. října 2017 od 15.30 hodin
Sázava B – Červené Janovice 3:0 (1:0)

Mistrovské utkání Sázava B - Červené Janovice 3:0 (1:0). Foto: Pavla HájkováSázavští hráči se hostům v prvním poločase dokonale přizpůsobili, a tak si diváci moc fotbalové krásy neužili. Pro favorizovaný rezervní tým bylo štěstí, že skóroval alespoň jednou po rohovém kopu v 30. minutě, kdy z velkého vápna našel míči cestu do sítě P. Kilián.

Domácí fotbalisté si větší aktivitu slibovali po přestávce, ale svěžejším dojmem působil jejich soupeř. Ten tentokrát doplatil na velmi špatné gólové zakončení. Jen ve druhé půli se dostal do čtyř tutovek, hned dvě z nich připravil spoluhráčům R. Vavřina, avšak D. Dvořák, D. Hájek a dvakrát J. Červinka spíš zavřeli oči a míč napálili, než aby přesně zacílili.

Sázavské béčko si poprvé oddychlo za stavu 1:0 a pak třikrát při dvoubrankovém vedení, které zařídil v 65. minutě J. Švec. Stejný hráč v závěru utkání ještě zvýraznil výhru svého mužstva a předvedl hostům z Červených Janovic, jak má správně vypadat produktivita v koncovce.

Branky:  30. P. Kilián, 65., 85. J. Švec. Rozhodčí: L. Kocourek (Uhlířské Janovice) - R. Pařez (Suchdol), F. Křivka (Radim).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, J. Červinka, V. Bouma, P. Pallendal - J. Zelený, D. Uher, J. Víta, R. Vavřina, D. Dvořák - D. Hájek. Střídal: R. Mutl. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Malín (sobota 21. října od 12.30 hodin).

Další výsledky 8. kola okresního přeboru: Malín - Zbraslavice 2:1, Paběnice - Suchdol 4:1, Malešov - Kutná Hora B 2:1, Sedlec - Uhlířské Janovice B 2:3, Chotusice - Církvice 7:0, Nové Dvory - Vrdy 0:2. (lh)