Soběšín přežil trefy bratrů Dlouhých i málo vídanou kosu

21. 4. 2018

Na poslední místo v tabulce kleslo poprvé v sezoně červenojanovické fotbalové béčko. Proti Soběšínu se mu nepovedlo adekvátně odpovědět na dvoubodové vítězství Kačiny nad křesetickou rezervou.

15. kolo
sobota 21. dubna 2018 od 17.00 hodin
Červené Janovice B – Soběšín 2:4 (1:3)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Soběšín 2:4 (1:3). Foto: Pavla HájkováZačátek zápasu byl přitom ze strany domácího celku povedený, vždyť po čtvrthodině hry skóroval M. Dlouhý. Pak už iniciativu hodně rychle převzali hosté a svou územní převahu dokázali do konce prvního poločasu proměnit ve tři branky. Ta druhá byla z penalty po té, co gólman J. Hájek faulem odvracel akutní nebezpečí v podání útočníka D. Souchy, který lépe ustál souboj se stoperem P. Šandou.

Naděje na bodový zisk svitla červenojanovickému týmu v 75. minutě, kdy A. Dlouhý při kontaktním gólu těžil ze svého důrazu v malém vápně. S uhájením tříbodového vítězství ovšem neměl Soběšín větší problémy, naopak ke konci zápasu si vzal dvoubrankové vedení zpět a navíc ještě J. Hejný nevyzrál z pokutového kopu na J. Hájka. „Nedal jsem dvě penalty a pokaždé to bylo na horní janovickou bránu,“ připomněl hrající vedoucí mužstva Jaroslav Hejný.

Stejně jako v prvním poločase byla i penalta ve prospěch Soběšína v závěru utkání jasná, v tomto případě dokonce tutová, protože 'kosa', jakou předvedl domácí pravý záložník J. Polzer, se jen tak nevidí. Vždyť také jeho spoluhráči nemohli pochopit, co za blikanec se mu v hlavě urodil. Rozhodně mohl být rád, že nešel předčasně pod sprchu a že faulovaný fotbalista nepřišel k újmě na zdraví.

Branky: 15. M. Dlouhý, 75. A. Dlouhý - 23., 89. V. Brambora, 40. P. Hejný z penalty, 43. M. Pařízek. Rozhodčí: L. Ledvina (Křesetice).

Č. Janovice B: J. Hájek - R. Blažek, P. Šanda, R. Mutl, D. Jehlička - J. Polzer, I. Hájek, J. Víta, A. Dlouhý - D. Dvořák, M. Dlouhý. Střídali: D. Uher, L. Červinka, L. Hájek. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Kačina - Č. Janovice B (sobota 5. května od 17.00 hodin).

Další výsledky 15. kola IV. třídy, sk. B: Kačina - Křesetice B 1:0 pk, Močovice - Nové Dvory B 7:0, Paběnice B - Kaňk B 3:2 pk. (lh)