V Církvici chyběla útočná síla a kvalita, jen snaha nestačila

5. 5. 2018

Údernou a kvalitní ofenzivní sílu postrádali fotbalisté Červených Janovic v Církvici. Zdravotní komplikace nedovolily nastoupit jak nejlepšímu střelci okresního přeboru R. Menšíkovi, tak jeho spoluhráči L. Menšíkovi.

20. kolo
sobota 5. května 2018 od 17.00 hodin
Církvice  Červené Janovice 4:0 (2:0)

Mistrovské utkání Církvice - Červené Janovice 4:0 (2:0). Foto: Pavla HájkováUž jenom tento fakt snížil o dost velké procento šanci hostů na případný úspěch, nemluvě o tom, že sotva dali dohromady základní jedenáctku a alespoň jeden náhradník se dostavil o poločasové přestávce.

Církvice neponechala nic náhodě, před utkáním se její hráči pořádně a v dostatečném předstihu rozcvičili a již v 8. minutě se radovali z vedoucí branky, když D. Macháček po rohovém kopu propálil z hranice velkého vápna míčem vše, co mu stálo v cestě.

Ani s druhým gólovým zápisem nemělo domácí mužstvo příliš práce. K. Němcovi stačilo v 36. minutě po rychlém brejku odcentrovat a R. Vavřina si při obranném zákroku srazil balon hrudí do vlastní sítě.

Bezzubost červenojanovického celku ve snaze vstřelit alespoň jeden gól se projevila v obou poločasech, a tak Církvice v klidu a pohodě získala tři body, zvlášť když ještě v 56. a 67. minutě navýšila své vedení po trefách P. Duška respektive M. Uhlíře.

První z nich předcházel rohový kop, k němuž se sympatickým gestem fair-play přiznal po vlastní teči míče R. Vavřina. To na druhé straně hřiště mohl být až moc důrazný církvický obránce T. Kácovský rád, že mu rozhodčí A. Sojka odpustil minimálně druhou žlutou kartu po ošklivém faulu v závěru utkání, kdy šel do souboje oběma nohama napřed.

Branky: 8. D. Macháček, 36. vlastní (R. Vavřina), 56. P. Dušek, 67. M. Uhlíř. Rozhodčí: A. Sojka (Uhlířské Janovice) - P. Procházka (Vrdy), J. Uher (Uhlířské Janovice).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, J. Červinka, V. Bouma, R. Vavřina - J. Zelený, T. Menšík, J. Víta, D. Dvořák, P. Pallendal - L. Červinka. Střídal: D. Uher. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Vrdy (úterý 8. května od 15.00 hodin).

Další výsledky 20. kola okresního přeboru: Sedlec - Vrdy 1:3, Malešov - Uhlířské Janovice B 2:0, Paběnice - Kutná Hora B 0:1, Malín - Suchdol 2:1, Chotusice - Nové Dvory 6:1, Sázava B - Zbraslavice 1:3. (lh)