Na náhradní hrací ploše se po vzájemné dohodě muselo uskutečnit derby okresního přeboru mezi fotbalisty Paběnic a Červených Janovic. Kvůli podmáčenému terénu přišla vhod umělá tráva na sídlišti v Kutné Hoře.

10. kolo
sobota 28. října 2017 od 16.00 hodin
Paběnice – Červené Janovice 5:2 (2:1)

Mistrovské utkání Paběnice - Červené Janovice 5:2 (2:1). Foto: Pavla HájkováLepší začátek derby s Paběnicemi si hráči a fanoušci Červených Janovic ani nemohli přát. Už ve třetí minutě hasil velké nebezpečí z kopačky R. Menšíka obránce M. Záhrobský, za úmyslné hraní rukou na brankové čáře uviděl červenou kartu a následnou penaltu proměnil R. Menšík.

Z úvodního dvojnásobného trestu v podobě vyloučení a inkasovaného gólu z pokutového kopu se paběničtí fotbalisté velmi brzy vzpamatovali a už ve 12. minutě to byli oni, kdo měl blíže k vítězství.

Proti početně oslabenému soupeři cítily Červené Janovice šanci na bodový zisk a podpořila je v tom i vyrovnávací branka. Tu vstřelil hned na začátku druhého poločasu střídající J. Švorc, jemuž po centru R. Vavřina stačilo jen dobře se postavit do dráhy letu míče.

Hosté začali být od té doby aktivnější a toužili strhnout vedení na svou stranu. Paběnice ale potvrdily pověst zkušeného mužstva a i v oslabení, v němž hrály skoro celý zápas, se jim podařilo zvítězit, a navíc výrazně.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený Miroslav Záhrobský z Paběnic dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora jednozápasový nepodmíněný trest za zmaření dosažení branky úmyslným hraním míče rukou.

Branky: 8., 83. M. Votava, 12. R. Dobrý, 70. D. Mužátko, 90. T. Vetešník - 4. R. Menšík z penalty, 47. J. Švorc. Rozhodčí: L. Ledvina (Křesetice). ČK: 3. M. Záhrobský (Paběnice).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, J. Červinka, V. Bouma, P. Pallendal - T. Plašil, T. Menšík, D. Uher, R. Vavřina - R. Menšík, D. Dvořák. Střídali: J. Švorc, M. Liberský. Připraven byl: J. Víta. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Malešov - Č. Janovice (sobota 4. listopadu od 11 hodin).

Další výsledky 10. kola okresního přeboru: Chotusice - Sázava B 3:0, Malín - Církvice 5:0, Malešov - Zbraslavice 2:1, Sedlec - Suchdol 3:2 pk, Vrdy - Uhlířské Janovice B 8:1, Nové Dvory - Kutná Hora B 1:0 pk. (lh)