Zápas se Sázavou ukázal, že podzim se vrátil se vším všudy

Do podzimní letargie se hodně rychle vrátili fotbalisté Červených Janovic. Potvrdil to jejich duel se sázavskou rezervou, v němž svým přístupem zase ukázali, jak se rozhodně nebojuje o záchranu v okresním přeboru.

21. kolo
sobota 12. května 2018 od 14.00 hodin
Červené Janovice – Sázava B 2:5 (1:2)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Sázava B 2:5 (1:2). Foto: Pavla HájkováŽe hosté přijedou kvůli souběhu utkání jejich áčka v hodně okleštěné sestavě, se dalo předpokládat, ale ještě větší problémy s hráčským kádrem měl červenojanovický kolektiv. Ten dokonce nedal pořádně dohromady ani základní jedenáctku a trenér I. Hájek musel o poločasové přestávce objíždět vesnici, aby někoho sehnal. To byla velice smutná realita hodná filmu a seriálu Okresní přebor, zvlášť když Červené Janovice disponují dvěma mužstvy.

Fotbalu navíc předcházelo stavění májek u domů, což negativně poznamenalo výkon jednoho z aktivních účastníků staročeské tradice L. Červinky, kterého trenér I. Hájek raději stáhl ze hřiště i za cenu početní nevýhody už v polovině první půle, než aby hráč dostal za neustálé řečnění s rozhodčím T. Volencem druhou žlutou kartu. Domácí celek tak na začátku utkání čekal v oslabení na pozdní příjezd jedenáctého hráče J. Zeleného a pak i na D. Uhra, který dodatečně nahradil L. Červinku.

Co se týká samotného dění na hrací ploše, tak přes všechny peripetie mohly Červené Janovice směle pomýšlet na bodový zisk. Po necelých dvaceti minutách sice prohrávaly po brejcích soupeře o dva góly, ale ještě před vypršením hodiny hry bylo vyrovnáno, když V. Bouma profitoval z rohového kopu J. Víty a R. Vavřina využil parádní přihrávku od R. Menšíka. Sázava si však vedení rychle vzala zpět a na konci zápasu ho ještě dvakrát navýšila, jednou z penalty za ruku L. Hájka.

Bohužel pro domácí tým se tentokrát vůbec nedařilo střelecky kanonýrovi R. Menšíkovi, který snad ani při jednom ze svých pokusů pořádně nenasměroval míč mezi tyče. Po gólu volaly především jeho samostatný únik z půlící čáry hned v úvodu utkání a velká šance v závěrečných minutách.

Branky: 26. V. Bouma, R. 55. Vavřina - 9., 61. A. Albrecht, 17. A. Brunclík, 76. V. Mařinec z penalty, 80. J. Lehký. Rozhodčí: T. Volenec (Vlkaneč) - J. Šanda (Hlízov), M. Semirád (Městec Králové).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, J. Červinka, R. Vavřina - J. Zelený, D. Dvořák, J. Víta, T. Dvořák, L. Červinka - R. Menšík. Střídal: D. Uher. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Malín - Č. Janovice (sobota 19. května od 17.00 hodin).

Další program 21. kola okresního přeboru: Církvice - Chotusice 1:2, Zbraslavice - Malín 3:1, Suchdol - Paběnice 4:0, Kutná Hora B - Malešov 0:2, Uhlířské Janovice B - Sedlec 3:0, Vrdy - Nové Dvory 5:1. (lh)