Do jarního semifinále pohárové soutěže postoupily Vrdy

28. 9. 2017

Den české státnosti oslavili fotbalisté Červených Janovic bojem o postup do semifinále Poháru Okresního fotbalového svazu Kutná Hora. Mezi čtyři nejlepší celky je však favorizované Vrdy proniknout nenechaly.

čtvrtek 28. září 2017 od 16.30 hodin
Červené Janovice – Vrdy 1:4 (1:2)

Pohárové utkání Červené Janovice - Vrdy 1:4 (1:2). Foto: Pavla HájkováOba soupeři na sebe narazili před měsícem v rámci prvního kola okresního přeboru. Na konci srpna vyhrály po zlepšené hře ve druhém poločase Vrdy 3:1 a skoro stejně to dopadlo i tentokrát.

Hosté byli s přibývajícími minutami stále nebezpečnější a červenojanovický brankář J. Hájek si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat. Zatímco jeho spoluhráči po změně stran fyzicky uvadali, on naopak nabíral na síle a likvidoval po hezkých vrdských kombinačních akcích jeden nájezd za druhým. Hlavně díky němu měla porážka 'splácaného' domácího týmu ještě celkem přijatelnou podobu.

Jediný gól Červených Janovic vstřelil A. Dlouhý po rohovém kopu J. Červinky, což v daný moment přineslo odpověď na vedoucí branku J. Nesládka. Ale ještě do poločasové pauzy vrátil Vrdům vedení jejich nejstarší hráč K. Truksa. To si hosté už vzít nenechali a po dalších dvou trefách J. Luňáčka postoupili do jarního pohárového semifinále.

Branky: 26. A. Dlouhý - 23. J. Nesládek, 39. K. Truksa, 52., 60. J. Luňáček. Rozhodčí: J. Kučera (Čáslav), J. Rejhon (Sázava), Š. Pipek (Čáslav).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, D. Dvořák, D, Uher, P. Pallendal - L. Červinka, V. Bouma, J. Červinka, J. Zelený - A. Dlouhý, D. Jehlička. Střídal: J. Víta. Připraven byl: R. Menšík. Trenér: I. Hájek.

Další výsledky pohárového čtvrtfinále: Kutná Hora B - Nové Dvory 2:4, Záboří n. L. - Chotusice 2:0, Malín - Sedlec 2:4.

Program semifinále Poháru OFS Kutná Hora: Vrdy - Nové Dvory, Záboří n. L. - Sedlec. (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem, více fotografií najdete ZDE.